Уже традиційно, щороку в червні, на базі комунального закладу «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької обласної ради відбулася Обласна літня школа МАН для талановитих учнів Запорізької області, які цікавляться історико-географічними напрямами досліджень у рамках Малої академії наук.
Протягом 11 днів, з 11 по 21 червня 2024 року, 25 талановитих запорізьких дітей, в онлайн режимі долучилися до спільної роботи з найкращими педагогами міста Запоріжжя та викладачами провідних запорізьких вишів.
Програма Обласної літньої школи МАН була насичена цікавими лекціями, практикумами і консультаціями запорізьких науковців. Більшість занять Літньої школи торкалися особливостей організації науково-дослідницької роботи учнів під час воєнного стану.
- Про розвиток критичного мислення і поводження у світі сучасних, у тому числі наукових та історико-культурних фейків разом з «НотаЄнота» розповіла Ірина Сокол, кандидатка педагогічних наук, вчителька інформатики Запорізької школи-інтернату «Січовий колегіум». Також Ірина Миколаївна запропонувала слухачам Школи дослідити можливості сервісу Canva, попрацювавши спільно зі ШІ над створенням цікавих текстів та ілюстрацій до них.
- Креативні практикуми щодо вибору теми для наукового дослідження, про формулювання наукового апарату та аргументованість висновків були проведені вчителькою історії та правознавства Запорізької гімназії №6, керівником гуртків МАН КЗ «Центр туризму» ЗОР Валентиною Почтарь.
- Про актуальні теми для наукових пошуків у відділенні наук про Землю, про особливості геологічних та ландшафтних досліджень рідного краю розповів Олег Байтеряков, кандидат географічних наук, доцент МДПУ імені Богдана Хмельницького.
- Про особливості краєзнавчих досліджень в умовах воєнного стану, а також як збирати, фіксувати та зберігати матеріали досліджень юні науковці обговорили з методисткою КЗ «Центр туризму» ЗОР Світланою Янущенко.
- Культорганізаторка організаційно-масового відділу КЗ «Центр туризму» ЗОР Аліна Солоха поділилася корисною інформацією про різні додатки для обробки фото та відео матеріалів. Вона продемонструвала, як за допомогою цих інструментів можна покращити якість зображень, створити креативні відео та ефективно використовувати візуальний контент. Серед згаданих додатків були такі популярні інструменти, як Adobe Photoshop, Lightroom, VSCO, Premiere Pro та інші.
- Як створюються нові тексти, креативні дописи та захопливі історії навчала Наталія Тяпкіна, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри видавничої справи та редагування ЗНУ. Як просувати свої ідеї, як оформити та подати власні розробки на прикладі відомих брендів показала професорка, докторка наук із соціальних комунікацій, завідувачка кафедри журналістики ЗНУ Людмила Чернявська.
- Вікторія Ковпак, доктор наук із соціальних комунікацій, професорка кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності ЗНУ, навчала розрізняти види громадських акцій та продемонструвала алгоритми поДІЄвих комунікацій.
Важливим елементом Літніх шкіл від КЗ «Центр туризму» ЗОР є реалізація особистого дослідницького міні проєкту – від етапу розробки до його реалізації та публічного захисту.
Цьогоріч у четвірку найвдаліших проєктів, які набрали абсолютний відсоток балів та симпатій від учасників Літньої школи-2024, стали проєкти
- Ігора Сотникова «Артефакти Старого Дніпра»,
- Ксенії Пророчук «Українські міфічні істоти»,
- Лізи Іванюхи «Науковці, які вивчати Рух Опору в Запорізькій області у роки Другої світової війни»
- та Софії Чепурної «Українська міфологія».
За підсумками роботи Школи слухачі отримали Сертифікати, а найактивніші учасники – Дипломи з відзнаками за успішну реалізацію власних дослідницьких міні проєктів.
Організатори Літньої школи МАН-2024 впевнені, що юні науковці Запорізької області, збагачені новими знаннями та вміннями щодо науково-дослідницької діяльності, продовжать свій науковий пошук і здивують цікавими проєктами.
Джерело: “Запорізький обласний центр туризму”
Сообщение У Запорізькому центрі туризму пройшла обласна літня школа МАН появились сначала на Газета МИГ.