У ЗОКЛ 34-річній жінці, пацієнтці на гемодіалізі, успішно пересадили нирку від матері

34-річна жінка впродовж тривалого часу хворіла на цукровий діабет, що призвело до термінальної стадії ниркової недостатності. Відповідно повставала потреба у гемодіалізі.

Перед пацієнткою повстав вибір — залежати від штучного очищення крові від шкідливих речовин та зайвої рідини або ж зважитися на трансплантацію, повідомляє пресслужба Запорізької обласної клінічної лікарні.

Жінка зважалася на другий варіант. Матір заради повноцінного життя доньки пішла на самопожертву.

Днями у стінах ЗОКЛ була проведена успішно операція лікарем-трансплантологом (хірург, онколог, уролог) вищої категорії, відділення хірургії та трансплантації КНП «Київського міського центру нефрології та діалізу» Владислав Закордонець та фахівцями Запорізької обласної лікарні.

⠀«Операція тривала близько 4-х годин – це з урахуванням вилучення органу та самої трансплантації. Над її проведенням працювала сильна команда. У мене найкращі враження від роботи з колективом обласної лікарні Запоріжжя», — розповів під час пресконференції Владислав Пилипович.


За словами лікарів ЗОКЛ, операція пройшла успішно. На цей час і донор, і реципієнт у стабільному стані й почувають себе добре. Попереду – реабілітація та повернення до звичного життя.


«У мами усе буде так, як було до трансплантації. Що стосується доньки – протягом життя вона прийматиме імуносупресивні препарати та систематично приходитиме на планове обстеження. Крім того, імунна система пацієнтки буде в зниженому статусі, тож їй доведеться більш ретельно слідкувати за своїм здоров’ям», — зауважив завідувач відділення трансплантації та нефрології ЗОКЛ, лікар-трансплантолог, лікар-хірург вищої категорії, доцент, кандидат медичних наук Євген Гайдаржі.

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp

Источник: https://forpost.media/novosti/u-zokl-34-richniy-zhintsi-patsiienttsi-na-hemodializi-uspishno-peresadyly-nyrku-vid-materi.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет

Добавить комментарий

scroll to top