У зоні відчуження сильний сплеск радіації: екоактивісти б’ють на спалах

Активісти громадської організації «Save Dnipro» б’ ють на спалах через сплеск радіації у Чорнобильській зоні відчуження. Повідомляється, що його зафіксовано з 17 листопада. У Державному агентстві з управління зоною відчуження кажуть, що це сталося через перевірку датчиків.

Про це повідомляє на Facebook-сторінці організації, передає “Громадське”.

За даними організації, минулого тижня на станції моніторингу, біля сховища відпрацьованого ядерного палива СВЯП-2, підскочив рівень радіації.

Повідомляють, що 17 листопада рівень сягнув 124 000 нЗв/год, тоді як стандартний рівень для цієї місцевості ㅡ 210 нЗв/год. Показово, що 18 листопада на іншій станції «Відвідний канал» зафіксували 62 400 нЗв/годину.

Зростання рівня радіації зафіксували також і за межами зони відчуження. 19 листопада також виявили сплеск рівня радіації біля населених пунктів, які знаходяться понад дорогою. У «Save Dnipro» припустили, що з зони відчуження могли щось вивозити.

У Держагенстві відповіли, що рівень радіації у зоні відчуження наразі в межах норми і ситуація повністю під контролем.

Зазначається, що 17 листопада фахівці проводили там метрологічну перевірку датчиків виміру у ближній зоні: ВОС-3, ВРП-750, Копачи, Нафтобаза, Пожежне депо, Відвідний канал, СВЯП-2 та Чорнобиль-2.

У агентстві пояснили, що проведення цієї перевірки за певною технологією і призвело до підвищення ПЕД на 1,5-2 години. Проте, вже з 19 листопада датчики працюють у звичному режимі, додали у Державному агентстві з управління зоною відчуження.

Сообщение У зоні відчуження сильний сплеск радіації: екоактивісти б’ють на спалах появились сначала на Forpost.

Источник: https://forpost.media/novosti/u-zoni-vidchuzhennja-silnij-splesk-radiacii-ekoaktivisti-b-jut-na-spalah.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top