У ЗОВА розповіли про місця компактного проживання: що змінеться для ВПО у Запоріжжі вже з 1 жовтня

На Запоріжжі до початку жовтня створять реєстр МКП для ВПО: проживання для таких установ буде безоплатним, переселенці платитимуть тільки за комунальні послуги.

28 вересня відбувся брифінг директорки Департаменту соціального захисту населення ЗОВА Марини Нотанової, яка пояснила, що таке місця компактного проживання та для чого вони порібні, а також розповіла, що змінеться для ВПО вже з 1 жовтня у Запоріжжі. Про це все — детально в репортажі кореспондента Портала Акцент.

Що таке МКП?

Це житлова площа, яка є безкоштовною, на безоплатній основі місцем для тимчасового перебування, де проживає 10 і більше ВПО. Першочергово — для пільгових категорій: багатодітних родин, вагітних жінок, осіб з інвалідністю, літніх людей.

Також, не мають право проживати у таких місцях люди, які перебувають у відрядженні, особи зі статусом ВПО, але мають житлову площу з розрахунком 13,5 кв.м. на одного члена родини на території, підконтрольній уряду України і придатній до проживання.

Директорка Департаменту соціального захисту населення ЗОВА
Марина Нотанова. Фото: Акцент.

Як розповіла Марина Нотанова, 1 вересня уряд прийняв законодавчий акт — постанову 930, яка передбачає роз’яснення, що таке місця компактного проживання для ВПО, які права, обов’язки передбачені як «для балансоутримувачів і керівників МКП, так і безпосередньо ВПО». Директорка пояснила, що передбачає зазначена постанова:

«Хочу зазначити, що протягом місяця після прийняття — до 1 жовтня — всі балансоутримувачі та власники місць компактного проживання мають звернутися до ОВА щоб зареєструватися як місце компактного проживання».

Вона зазначила, що згідно постанови №930 про “Деякі питання функціонування місць тимчасового проживання ВПО” до місць компактного проживання (МКП) для ВПО відносяться тимчасово облаштовані містечка із збірних модулів, гуртожитки, оздоровчі табори, будинки відпочинку, санаторії, пансіонати, готелі та інші житлові приміщення, які придатні для проживання людей — передусім, для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб.

Всього, за словами директорки Департаменту, за оперативними даними, кількість місць компактного проживання, які функціонують на підконтрольній уряду території Запорізької області — 63, в яких мешкає 4700 ВПО.

На яких умовах ВПО зможуть проживати в МКП? Що для цього потрібно балансоутримувачу та керівникові?

«Протягом місяця після прийняття постанови балансоутримувач або керівник звертається до обласної влади для реєстрації. В подальшому обласна влада компонує всі ці відомості від балансоутримувачів і керівників зазначених МКП і піднімає до Мінреінтеграції України. Пізніше, Міністерство узагальнює взагалі єдину базу місць компактного проживання в Україні», — пояснила Марина Нотанова.

Директорка Департаменту також підкреслила, що договором передбачається визначення терміну перебування — або тимчасово на кілька діб, або — довготривалому, при якому передбачається, відповідно до постанови, шість місяців пролонгації (продовження строку дії договору) відповідного проживання.

Вона пояснила, що постановою також передбачені правила проживання для ВПО, основний критерій — дбайливе ставлення до помешкання та дотримання правил та норм, які стосуються моральності, а також — для керівника, який забов’язаний утримувати в належному стані МКП.

«Якщо внутрішньо переміщена особа відсутня в МКП більше ніж 60 діб, нічого попередньо не узгодивши з керівником, вона має право бути виселена з місця компактного проживання».

Фактично, якщо приміщення не буде внесене до реєстру МКП, переселенці не матимуть права там проживати.

Для чого прийняли акт про “Деякі питання функціонування місць тимчасового проживання ВПО”?

«Хочу зауважити, що наразі всі місця компактного проживання, де живуть наші ВПО — це комунальні установи обласного та місцевого підпорядкування та «шелтери» (на благодійній основі). Наразі все це зведуть в єдиний реєстр МКП».

Так, в подальшому будуть проводити реєстрацію МКП (моніторинг не рідше раз на пів року облвладою) — або в офлайн-режимі з оглядом комісії, або заповнення чек-листа, пояснила директорка.

Що треба для реєстрації місць компактного проживання?

За її словами, балансоутримувачам або власникам необхідно звернутися з відповідною заявою (зокрема, у випадку появи такого МКП), а також заповнити відповідні додатки до постанови — відомість про місце компактного проживання та загальні характеристики (площа, форма власності), а також — на відповідність мінімальним критеріям МКП.

«Місця компактного проживання передбачають в обов’язковому порядку укладання договору між їх керівником і внутрішньо переміщеною особою», — наголосила Нотанова.

Водночас, наразі офіційно звернулися з заявами для реєстрації лише 5 власників, розповіла в коментарі представникам медіа директорка.

У підсумок Марина Нотанова зазначила, що владою передбачено наразі усунення недоліків цих місць проживання — наприклад, встановлення пандусів там, де вони відсутні, або облаштування помешкань та створення необхідних умов для людей з інвалідністю. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/u-zova-rozpovili-pro-mistsya-kompaktnogo-prozhivannya-shho-zminetsya-dlya-vpo-u-zaporizhzhi-vzhe-z-1-zhovtnya/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top