Важные новости

Удар по ЗАЕС, мобілізація безпритульних і похоронний бізнес в України: огляд фейків

Інформаційна війна в Україні досягла безпрецедентного рівня, оскільки фейкові новини стають потужним інструментом впливу на громадську думку та політичні процеси.

Цей огляд фейків має на меті розкрити механізми їх створення і поширення, а також вплив, який вони мають на суспільство. Аналізуючи низку конкретних прикладів, ми виявимо загальні тренди та тактики, що використовуються для маніпулювання інформацією.

Фейк від Медвучека

Зрадник України в. медведчук заявив: «Українські військові мають припинити виконувати накази Зеленського, бо втративши легітимність як президент України він не може бути верховним головнокомандувачем».

Українське законодавство не дозволяє проведення виборів у період дії правового режиму воєнного стану. Заяви щодо «нелегітимності» Президента України – це спекуляції та підігрування ворогу, чим і займається зрадник в. медведчук. 

Фейк

Коментуючи черговий терористичний удар російської армії по будівельному гіпермаркету у Харкові, TG-канал «Readovka» написав: «Київ знову намагається видати удар по військовому об’єкту в Харкові за терор мирного населення з боку зс рф – знищено склад із БК і технікою».

Не маючи меж цинізму, російська пропагандистська машина вчергове безглуздо намагається виправдати терористичний акт російської армії проти цивільного населення України. Удар по будівельному гіпермаркету, коли там перебували цивільні – це геноцид українського народу. 

Похоронний бізнес в Україні

Ворожі ресурси поширюють сюжет від імені BBC про те, буцімто журналісти Bellingcat з’ясували, що «похоронний бізнес в Україні монополізувала компанія, основним акціонером якої є колишній персональний асистент Хантера Байдена».

Насправді цей сюжет є черговим фейком російських пропагандистів, оскільки на офіційних сторінках Bellingcat будь-які матеріали щодо вищевказаної теми відсутні. Крім того, такий репортаж відсутній і на офіційних ресурсах ВВС. 

◽️ Відповідно, інформація з так званого сюжету також не відповідає дійсності.

◽️ Вже не вперше російська пропаганда, намагаючись надати своїм фейкам більшої достовірності, поширює їх від імені авторитетних видань. Усі підроблені відео мають схожі шаблони з використанням графіки міжнародних медіа й титрів без озвучування тексту

Цікаві теми фейків від росіян Зеленський не пролонгував, а узурпував владу в УкраїніЗеленський більше не має права представляти Україну на міжнародній арені, його підписи під документами не мають юридичної силиКількість цілеспрямованих ударів ЗСУ по цивільних об’єктах прифронтових російських регіонів зростаєТЦК у Харкові почали насильно мобілізувати безпритульних, а також тих, хто має проблеми зі вживанням спиртного та наркотиківЗСУ атакували територію транспортного цеху Запорізької АЕС дроном-камікадзеЖодні озброєння, якими накачують «київський режим», не можуть змінити хід «спецоперації», вона продовжується, російські військові знають свою справуУ будівлі Харківського обласного медичного коледжу обладнується військовий госпітальВолодимир Зеленський задумав гучну провокацію в зоні бойових дійВійськова розвідка України має безпосереднє відношення до теракту у «Крокусі» Удар по ЗАЭС

Росіяни писали:

ВСУ в отчаянии могут ударить по Запорожской АЭС.С таким предположением выступил бывший агент ЦРУ Ларри Джонсон в эфире YouTube-канала Daniel Davis / Deep Dive.

Россия не собирается наносить удары по ядерным объектам в зоне спецоперации, в то время как ВСУ, по его словам, готовы перейти эту красную линию.

«Украина попытается сделать что-то отчаянное. Я бы не стал исключать, что она попытается осуществить атаку по Запорожском АЭС», — отметил он.

Дезінформаці західних ЗМІ

Ірландський журналіст Чей Боуз на своїй сторінці в X написав: «Конфлікт в Україні почався не тоді, коли російські війська перетнули кордон у 2022 році, а коли український режим за підтримки ЦРУ почав тероризувати незгодних громадян Донбасу 10 років тому. Цю незручну реальність західні ЗМІ зазвичай ігнорують».

Журналіст намагається зобразити Україну ініціатором війни на Сході, що розпочалась у 2014 році. Варто зазначити, що саме росія перетнула державний кордон України в 2014 році та почала знищувати населення Донбасу, а українські військові стали на захист української території та її жителів від російської агресії.

Дезінформація

Колишній офіцер американської розвідки Скотт Ріттер в інтерв’ю на YouTube-каналі Danny Haiphong заявив: «росіяни говорять про українські втрати, які, як ви знаєте, становлять близько 400 000, але факт залишається фактом – це грубе заниження. Є всі підстави вважати, що українці втратили близько 500 000 убитими, а на додачу до цього можна додати мільйон поранених, це величезна цифра».

У зазначеній заяві використана риторика роспропаганди щодо так званих шалених втрат у підтриманій західними партнерами українській армії. Таким чином кремль намагається змістити акцент із наслідків російської тактики застосування «м’ясних штурмів» у війні проти України та показати, що втрати ЗСУ значно вищі за російські.

Які ІПСО готують росіяни

Прогноз Центру Публічної Дипломатії щодо дезінформаційних кампаній, які росіяни можуть активізувати в період з 27 травня по 2 червня 2024 року, включає кілька основних напрямків:

Активізація ІПсО щодо «відкриття другого фронту» з боку Білорусі:Очікується посилення ворожої пропаганди, спрямованої на створення паніки серед населення України через можливе відкриття нового фронту, з провокаційними заявами керівництва РФ та Білорусі.Дискредитація Президента України В. Зеленського та «Української формули миру»:Ворожа пропаганда може використовувати появу В. Януковича в інформаційному просторі для створення суперечностей щодо легітимності нинішнього Президента України, а також для дискредитації зусиль України щодо мирного врегулювання конфлікту.ІПсО про «насильницьку мобілізацію» в Україні:Російські інформаційні кампанії можуть фокусуватися на поширенні інформації про нібито примусову мобілізацію, що спричиняє економічні проблеми, а також про бунти на підприємствах, пов’язані з новими повноваженнями роботодавців вручати повістки.Маніпуляція інформацією про підвищення податків та тарифів в Україні:Пропаганда може акцентувати увагу на збільшенні тарифів на електроенергію, ціни на паливо та курс валют, прогнозуючи тотальну бідність для населення України і стверджуючи, що Президент Зеленський нібито зацікавлений у продовженні війни за рахунок збору коштів з населення.

Ці заходи ІПсО спрямовані на зниження морального духу українців та спробу підриву довіри до уряду та його зусиль у веденні війни та в пошуку мирного розв’язку. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/udar-po-zaes-mobilizatsiya-bezpritulnih-i-pohoronnij-biznes-v-ukrayini-oglyad-fejkiv/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top