Україна хоче миру й не має наміру просуватися на окуповані території силовим шляхом

Те, що відбувається зараз на Донбасі, – це спроба Росії спровокувати наші Збройні Сили на відповідні дії, але Україна хоче миру й не має наміру просуватися на окуповані території силовим шляхом. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов на брифінгу.

Він наголосив, що не було жодних наказів про звільнення цих територій у силовий спосіб, адже це призведе до великих жертв серед цивільного населення.

Секретар РНБО зазначив, що Російська Федерація навмисне роздмухує ситуацію в окупованих Донецьку й Луганську через своїх представників на цих територіях.

«Це спроба спровокувати наші Збройні Сили, наші війська на ті відповіді, які вони дуже хотіли б, щоб ми давали. Ми можемо сказати, що війська можуть відкривати вогонь тільки у разі, якщо є загроза життю наших військових», – зауважив він.

Олексій Данілов наголосив, що існує велика загроза провокацій з боку представників Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях.

«Вони можуть зробити ті речі, які до наших військових, до наших служб не мають жодного стосунку», – сказав секретар РНБО.

Водночас, за словами Олексія Данілова, на сьогодні не спостерігається повномасштабного вторгнення на територію України – «можливі точкові провокації з боку Російської Федерації».

«Для цього маємо відповідне реагування нашими Збройними Силами, силами сектору безпеки й оборони. Ми усвідомлюємо загрози, які на сьогодні існують», – запевнив він.

У контексті ризиків поширення ескалації далі на українську територію секретар Ради нацбезпеки і оборони нагадав, що всі провідні країни світу чітко заявили, що у разі подальшого вторгнення вони мають відразу реагувати відповідним чином.

«Чи буде це відбуватися – від нас не залежить. Ще раз – ми хочемо миру й спокою в нашій країні», – наголосив Олексій Данілов.

Нагадаємо, головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Валерій Залужний звернувся до жителів окупованих територій України з закликом не вірити і не розповсюджувати фейкові заяви про наступ Об’єднаних сил на окуповані території. Він підкреслив, що українські війська не збираються нападати, а Україна вбачає виключно дипломатичний сценарій повернення окупованих територій. Фейкові заяви від псевдо-керівництва ОРДЛО розповсюджуються з метою дестабілізації ситуації.

Читайте також:  У мерії Запоріжжя створять ще один департамент. Нібито для оптимізації

Жодного спаму, лише найцікавіше для вас у нашому Telegram-каналі. Обіцяємо)

Источник: https://forpost.media/glavnoe/ukraina-khoche-myru-y-ne-maie-namiru-prosuvatysia-na-okupovani-terytorii-sylovym-shliakhom.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top