Україна очікує від Польщі кроків по скасуванню обмежень для фермерів, — Шмигаль

Україна очікує від Польщі кроків по скасуванню обмежень для українських фермерів та виробників.
Про це заявив премʼєр-міністр України Денис Шмигаль на спільній прес-конференції з премʼєр-міністром Польщі Дональдом Туском, повідомляє РБК-Україна.

«Сьогодні з паном прем’єр-міністром ми також обговорили багато питань двосторонньої співпраці. Важливо, що ця співпраця є і має бути взаємовигідною. Це і питання безперешкодного руху товарів через наші кордони. Вважаємо, що на сьогодні питання вирішено, кордон розблоковано, а спільна робота дає результат», — заявив він.
За словами українського премʼєра, Україна пообіцяла докласти максимум зусиль, щоб не нашкодити та підтримати польських фермерів і перевізників.
«Ми також очікуємо, що і Польща зробить кроки для зняття обмеження для українських фермерів і виробників», — заявив він.
Шмигаль додав, що Україна запропонувала механізм верифікації експорту агропродукції відповідно до рішення Єврокомісії.
«Цей механізм уже ефективно працює з Румунією і Болгарією, і ми пропонуємо його використовувати в наших взаємовигідних відносинах», — заявив він.
Шмигаль також заявив, що Україна закликала Єврокомісію продовжити заходи з лібералізації торгівлі для України, а також лібералізації перевезень.
«Зі свого боку ми маємо в парламенті законопроект, який приводить у відповідність до європейських директив наші логістичні й транспортні норми і зобов’язання», — додав він.

Блокада українського кордону
6 листопада 2023 року польські перевізники розпочали страйки на кордоні з Україною. Протестувальники вимагали повернути систему пропусків для українських перевізників.
Вже 16 січня польський уряд підписав угоду з перевізниками, щоб розблокувати кордон з Україною. В рамках угоди сторони домовилися призупинити протести на під’їздах до трьох пунктів пропуску на кордоні до 1 березня 2024 року.
Більш детально про тимчасове припинення блокади можете дізнатися у матеріалі РБК-Україна.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Источник: https://golos.zp.ua/obshhestvo/263949/ukraina-ochikuie-vid-polshhi-krokiv-po-skasuvannju-obmezhen-dlja-fermeriv-shmigal

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

scroll to top