Україна вшановує пам’ять загиблих захисників Донецького аеропорту

«Кіборги», як їх прозвали сепаратисти, українські воїни, захисники Донецького аеропорту, боронили ДАП з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року. Сьогодні українці вшановують пам’ять загиблих під час оборони ДАПу.

Дата 16 січня обрана за ініціативою самих кіборгів, у різних містах України вшановується День памяті захисників Донецького аеропорту та усіх загиблих воїнів. В обороні цього об’єкта брали участь не тільки воїни, але і медики з волонтерами, що надавали допомогу та підтримку українським бійцям.

Вшанувати пам’ять загиблих закликав у соцмережах Вячеслав Зайцев, один із кіборгів, що вцілів під час оборони ДАПу.

Оборона Донецького аеропорту була однією з найважчих віх російсько-української війни. Запеклі бої розпочалися у вересні 2014 року і тривали до 22 січня 2015 року. Наприкінці протистояння дійшло до того, що українські військові опинилися затиснутими на першому поверсі нового терміналу ДАПу, між сепаратистами, що займали підвал та другий поверх. Термінал врешті решт підірвали, під конструкціями опинилися українські військові, що потрапили згодом у полон.

За згадками одного із запорізьких ветеранів АТО, який опинився у складі групи, що здійснювала евакуацію тіл загиблих воїнів, поранених бійців вивозили прикриваючи тілами загиблих побратимів. Згодом на основі згадок учасників оборони ДАПу було знято фільм «Кіборги».

Читайте також: Петро Порошенко зробив відеозвернення напередодні повернення в Україну

Жодного спаму, лише найцікавіше для вас у нашому Telegram-каналі. Обіцяємо)

Источник: https://forpost.media/obshhestvo/ukraina-vshanovuie-pam-iat-zahyblykh-zakhysnykiv-donetskoho-aeroportu.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top