Українці платитимуть податки за “зайві” квадратні метри

До 1 липня українці отримають платіжки на нерухомість. Відтепер громадяни платитимуть за “зайві” квадратні метри. Про це передає «Оbozrevatel».

Повідомляють, що платити доведеться за кожен «зайвий» квадратн. На рівні держави встановлена норма в 60 квадратних метрів для квартир і 120 квадратних метрів для будинків (або 180 кв. м якщо є і будинок, і квартира).

Місцева влада має право збільшити цей норматив (наприклад, не 60 кв.м, а 80 кв.м). А от зменшувати цифру не можна.

«Для місцевої влади податок на нерухомість є важливим джерелом поповнення бюджету. Особливо, якщо це стосується невеликих населених пунктів. Тому їм просто невигідно завищувати норматив», – податковий експерт Геннадій Грушко.

Податок надходитиме до місцевих бюджетів. Його розмір повинен складати не більше 1,5% від розміру мінімальної заробітної плати за кожен «зайвий» квадрат. Місцева влада може зменшити ставку. Проте збільшувати її заборонено.

У 2020-му платити доведеться за минулий рік. При розрахунку використовуватимуть розмір минулорічної мінімальної зарплати –  4173 грн. (ставка 1,5% – 70,6 грн.).

За «розкішну нерухомість» (квартири від 300 кв.м і будинки від 600 кв.м.) доведеться платити окремо. Для неї існує додатковий щорічний платіж “на розкіш” – 25 тис. грн.

З наступного року доведеться платити і за нежитлові приміщення – прибудови, сараї.

Квитанції мають надійти до 1 липня, проте їх українці можуть отримати і раніше. На оплату у громадян буде 2 місяці з дати вручення повідомлення.

Сообщение Українці платитимуть податки за “зайві” квадратні метри появились сначала на Forpost.

Источник: https://forpost.media/novosti/ukrainci-platitimut-podatki-za-zajvi-kvadratni-metri.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top