Українців можуть зобов’язати виплачувати борги за померлих родичів

В Україні можуть скасувати можливість відмовлятися від спадщини, якщо у померлого були борги. Пропозицію подала Верховна Рада у вигляді законопроєкту про зміни до Цивільного кодексу щодо відмови від спадщини, якщо є борги спадкодавця. Законопроєкт, зареєстрований під номером 11220, ініційований Олександром Лукашевим з депутатської групи Відновлення України.

Згідно пояснювальної записки, існують випадки, коли отримане у спадщину майно обтяжене боргами. Відповідно до статті 1282 Цивільного кодексу, спадкоємець мусить виконати вимоги кредитора у межах вартості отриманого майна. Однак, враховуючи законне право відмови від спадщини, спадкоємці часто уникають погашення боргів, приховуючи активи від кредиторів, що завдає шкоди останнім.

Ініціатор законопроєкту вважає за доцільне уточнити положення кодексу, забороняючи відмову від спадщини до повного задоволення вимог кредиторів у межах вартості успадкованого майна.

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/ukrayintsiv-mozhut-zobov-yazati-viplachuvati-borgi-za-pomerlih-rodichiv/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top