Українцям назвали продукти, які подорожчають у 2024 році

У 2024 році громадяни України стикнуться зі збільшенням витрат на певні продукти харчування, оскільки вартість їх виробництва зростає. Ці зміни в цінах відбуваються на тлі різноманітних факторів, таких як:

ситуація на фронті;погодні умови;урожайність.

Зокрема, Асоціація виробників молока повідомила, що в січні 2024 року спостерігалося подорожчання більшості молочних продуктів, що є частиною споживчого кошика українців.

Важливо відзначити, що збільшення цін триватиме аж до Великодня, особливо на такі ключові продукти, як:

Молочні продукти, що подорожчали приблизно на 1%:кефір;сметана;йогурт у склянках;вершкове масло «Селянське» виробництва «Люстдорф»;сири «Український» і «Голландський».Продукти, на які ціни знижувалися:пастеризоване молоко жирністю 2,5%;сир «Маасдам» вітчизняного виробництва;питний йогурт.Продукти, що подорожчали на 4% і більше:вершкове масло інших вітчизняних брендів жирністю від 72,5% до 73%;сир кисломолочний;сири «Гауда» і «Моцарелла».

Зростання цін на кисломолочну продукцію, тверді та напівтверді сири, а також вершкове масло буде продовжуватися через дефіцит молока та сировини. Значний вплив на це має зростання витрат на виробництво, зумовлене підвищенням тарифів на електроенергію, паливно-мастильні матеріали, добрива, ветеринарні препарати, засоби захисту рослин, сільськогосподарську техніку та її комплектуючі. У 2023 році середньорічна ціна на молоко-сировину в Україні зросла на 14% у порівнянні з 2022 роком, а молочні продукти в супермаркетах подорожчали на 10-15%.

Також, згідно з інформацією від Міністерства аграрної політики та продовольства, не очікується дефіциту цукру у 2024 році, оскільки запаси цукру достатні для задоволення внутрішніх потреб громадян та для покриття необхідних обсягів експорту. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/ukrayintsyam-nazvali-produkti-yaki-podorozhchayut-u-2024-rotsi/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top