Українцям розповіли про нову запорізьку туристичну атракцію

На Хортиці працює унікальне інтерактивне лазерно-проєкційне шоу «Трансформації крізь історію»

Нове інтерактивне лазерно-проєкційне шоу «Трансформації крізь історію», що офіційно запустили на Хортиці на День міста, вже приваблює багатьох запорожців. Безумовно, за часом воно стане цікавим місцем відвідування й для гостей міста. Про унікальне інтерактивне проєкційне шоу розповіли в ефірі телеканалу Україна 24.

шоу «Трансформації крізь історію»

«Трансформація крізь історію”, як зазначили в ефірі, проєкт, який не має аналогів у світі. В чому унікальність лазерно-проєкційного шоу? Про це розповів дизайнер архітектурного освітлення, керівник компанії Expolight Микола Каблука:

— За масштабом, за набором елементів та взагалі, шоу з проєкцією на небо – ніде у світі не було таких постійних інсталяцій — не має аналогів у світі. Там включено три носії: величезний геооб’єкт Пагорб Єдності, на який проєктуються ролики з ефектами 3D-глибини — ти начебто «пірнаєш» у товщу пагорба. Оскільки Хортиця – сакральний острів, контент з’являється на небі, що додає особливо сильних вражень. Плюс Дніпровські пороги посеред гарного розливу річки. Зображення, що з’являється з музикою на цих носіях, звичайно, дуже вражає людей.

інтерактивне лазерно-проєкційне шоу «Трансформації крізь історію»

Нагадаємо, що тестовий показ шоу провели напередодні Дня Незалежності. Але тоді воно ще не було інтерактивним. Тепер же кожен гість Хортиці може самостійно запускати проєкцію з власного смартфона.На даху музею історії запорозького козацтва є світловий QR-код для скачування програми, з допомогою якої запускаються фрагменти світлові інсталяції (у перерві між показами головного шоу). На додачу буде показуватися історична довідка. Унікальне шоу створили завдяки Групі Метінвест, яка є партнером національного відродження острова.

шоу «Трансформації крізь історію»

— Кожна людина, яка ввечері підходить до місця трансляції шоу на оглядовому майданчику музею історії запорозького козацтва, може скачати через QR-код доступ до цієї програми й замовити те, що їй цікаво, — роз’яснює генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко. — Це може бути історія, козацькі якісь особистості або події. І надзвичайно цікаво, коли людина сама запускає моменти свого життя чи історії Хортиці саме таким чином, поєднуючи себе з унікальним островом, з його природою, старовиною. Це головна відмінність шоу від того, що можна було побачити ще в серпні. Паралельно діє й основне шоу, тобто можна подивитися шоу, яке триває близько 5 хвилин. Воно запускається у вечірній час щогодини й теж надихає людину відвідувати Хортицю і відвідувати її локації.

інтерактивне лазерно-проєкційне шоу «Трансформації крізь історію»

Як прийшла ідея інтерактивності шоу?

— Нам хотілося додати чогось особливого, на порядок складнішого, — розповів Микола Каблука. — Скрізь у світі шоу працюють, люди приходять до певного часу й бачать виставу, видовище. А нам хотілося, щоб у кожної людини була можливість власноруч зі свого смартфона, з якого ти звик комунікувати зі світом, відправляти повідомлення, запускати це грандіозне дійство. Це складно, тому що в світі подібних рішень немає. Нам довелося розробляти контент, хмарний сервер, логіку. Синхронізувати всі ці три типи джерел світла, лазери, проєктори, звук. Ми впоралися з цим завданням. Вже в перші ж дні було понад 300-400 унікальних сканувань. Люди запускають проєкції та отримують особисте сильне враження.

шоу «Трансформації крізь історію»

Бути співучасником цього дійства — як це вплине на кількість відвідувачів?

-Розраховуємо на те, що Хортиця стане справжнім магнітом на півдні України, який буде приваблювати людей з усіх куточків, і поза її межами, — каже Максим Остапенко. — І таке лазерне шоу, якого ще немає в жодному заповіднику, однозначно збільшує кількість відвідувачів і охочих подивитися Хортицю, дізнатися про її давню історію, про її сучасність і майбутнє. Хоч ми зараз не маємо точної статистики, ми бачимо, що нові об’єкти, які відроджуються в рамках «Великого будівництва», приваблюють величезну кількість охочих приїхати на Хортицю. Мова йде про тисячі людей. На жаль, зараз «червона» зона. Але до цього, буквально на Покровські свята – ми бачили десятки тисяч людей, які приїхали на Хортицю. (Хоча й прийшлося скасовувати фестиваль «Покрова на Хортиці». — Ред.). І це потребує оновлення всієї інфраструктури острова, а не тільки шоу і музейних об’єктів, тому задача дуже велика і масштабна.

Нагадаємо, що в 2021 році стартувало велике відродження Хортиці. Заповідник стає сучасним простором для культури, туризму, духовності, відпочинку, саморозвитку. Комфортним та безбар’єрним для кожного. Це ініціатива Президента України Володимира Зеленського, проєкт реалізовується під його особистим контролем. Відродження Хортиці в пріоритетній зоні відповідальності заступника керівника Офісу Президента та координатора президентської програми «Велике будівництво» Кирила Тимошенко. Саме він неодноразово заявляв, що мета програми — комплексно оновити 150 об’єктів культурної спадщини за кілька років.

шоу «Трансформації крізь історію»

Коли працює шоу

Шоу проходить по суботах в 19.00 та 20.00. Його зручно дивитись на оглядовому майданчику-даху музею історії запорізького козацтва. Безплатно.

Телефон для довідок 095-914-77-06.

«Индустриалка» писала, що Артоб’єкт на Хортиці буде змінювати колір два роки.

Читайте також: Как в Запорожье работают музеи, театры и кинотеатры.

Фото Олександра Прилепи

Сообщение Українцям розповіли про нову запорізьку туристичну атракцію появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/ukrayintsyam-rozpovili-pro-novu-zaporizku-turistichnu-atraktsiyu

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top