Українські журналісти зняли торгівлю поляків із росіянами: їх затримали, забрали майно та депортували

У Польщі затримали та депортували до України двох волинських журналістів з інформаційного агентства Район.ін.юа, які проводили розслідування щодо вантажних перевезень на російсько-польському кордоні.

Про це повідомило видання в середу, 13 березня.

Редактора Юрія Конкевича та відеооператора Олександра Пілюка затримали 7 березня під час фіксації перетину кордону вантажними автомобілями між Калінінградською областю РФ та Польщею.

Польські поліцейські відібрали як редакційне, так і особисте майно представників ЗМІ: смартфони, фотоапарати, карти пам’яті, мікрофони, а також павербанки. При цьому, за словами українських журналістів, поляки вилучили у них навіть селфі-палки.

«Жодного блокпоста польських фермерів там ми не зустріли, а побачили вагони Російської залізниці. Польська поліція затримала нас і вилучила майно, не повідомила консула, не дала змоги зателефонувати в Україну», — розповів Конкевич.

Як причину затримання поліцейські назвали те, що журналісти начебто «занадто довго фотографували критичну інфраструктуру».

«Причиною затримання працівники поліції назвали те, що журналісти занадто довго фотографували критичну інфраструктуру, а саме — російські вагони скрапленого газу», − зазначило агентство.

Ввечері 9 березня прикордонники привезли журналістів на пункт пропуску Дорогуськ-Ягодин і заборонили відвідувати країни Шенгенської зони упродовж п’яти років.

Агентство зазначає, що журналісти виконували свої обв’язки — вони мали редакційне завдання дослідити тему вантажних перевезень, оцінити вантажопотік і з’ясувати, який транспорт використовується для перетину кордону — польський чи російський. Також вони мали поспілкуватися з очевидцями та експертами для оцінки масштабів такої торгівлі.

Район.in.ua закликав органи державної влади України та Польщі належно відреагувати на цей інцидент. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/ukrayinski-zhurnalisti-znyali-torgivlyu-polyakiv-iz-rosiyanami-yih-zatrimali-zabrali-majno-ta-deportuvali/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top