Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства.
Коваль зазначив, що підписаний меморандум стане першим кроком у реалізації стратегічної угоди між Україною та Великою Британією, що буде основою співпраці на найближчі сто років.
«Пілотна імплементація цієї ініціативи відбудеться у Литві – в порту Клайпеда, який стане ключовим хабом для перевірки походження української агропродукції», – наголосив міністр.
За його словами, угода передбачає:
- прозорий контроль над зерном: GVS дозволить ідентифікувати викрадене зерно та зупиняти його незаконне транспортування;
- інноваційна база даних від Великої Британії: передові технології визначення місця вирощування допоможуть захистити інтереси українських фермерів і прозорість ринку.
Крім того, угода передбачає використання інноваційної бази даних Великої Британії, зокрема передові технології визначення місця вирощування допоможуть захистити інтереси українських фермерів і забезпечити прозорість ринку.
Коваль подякував партнерам за довіру та підтримку України, відзначивши, що співпраця між Україною, Великою Британією та Литвою створює нові стандарти безпеки та справедливості в аграрному секторі, які вплинуть на глобальну продовольчу безпеку.
Як повідомлялось, Україна й Велика Британія підписали історичну угоду на 100 років, яка посилить військове та економічне співробітництво країн.
https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/3950583-ukraina-britania-ta-litva-zapustili-sistemu-posuku-vikradenogo-rosieu-zerna.html
Сообщение Україна, Британія та Литва запустили систему пошуку викраденого росією зерна появились сначала на Газета МИГ.