Україна отримала перші танки Abrams від Сполучених Штатів Америки, із запланованої партії в 31 одиницю, відзначено в офіційних звітах в понеділок, 25 вересня. Проте, полковник запасу ЗСУ Роман Світан, військовий експерт, вважає, що ця новина має обмежений вплив на поточну обстановку на передовій.
Світан пояснив, що хоча отримання танків Abrams є важливим подією, це ще не гарантує радикальних змін на полі бою. Головною перевагою цих поставок є те, що разом із танками Сполучені Штати передають Україні систему обслуговування цих машин.
«Сучасний танк потребує якісного обслуговування, схожого на літак. Це вимагає багато спеціалістів та техніки. Надання США системи обслуговування разом із танками свідчить про те, що українські військові вже мають відповідну підготовку для ефективної експлуатації цих машин», — зауважив експерт.
Це вказує на те, що у майбутньому Україна може отримати більше танків, ніж спочатку обіцяли. Однак Світан застерігає від очікувань, що перша партія з 10 або 30 танків негайно вирушить на фронт.
«Наявних 10 або 30 танків, які незабаром надійдуть, може вистачити лише для посилення однієї з бригад. Але щоб використовувати Abrams у значущому масштабі для прориву позицій окупантів, потрібно мати близько 100 таких машин», — відзначив він.
Варто відзначити, що Світан вказав на можливість використання більшого числа танків, якщо США постачать Україні їх втричі більше, ніж було спочатку заплановано. У такому випадку, ці танки можна було б застосувати поблизу Роботиного, Старомлинівки або Бахмута. Наразі ж, наявна кількість танків Abrams в Україні обмежена і може бути корисною лише для забезпечення вогневої підтримки піхоти, що проводить наступні операції.
Що відомо про танки?
М1 «Абрамс» є одним з найважчих танків сучасності, його бойова маса перевищує 62 т. Одночасно, в тут вперше використану низку новаторських рішень, включаючи комп’ютерну систему управління вогнем і відокремлене від екіпажу розміщення боєзапасу.
Танк виконаний за класичною схемою компонування — з управлінням в передній частині машини, бойовим відділенням в середній частині і моторно-трансмісійним в кормовій. Екіпаж складається з командира, навідника, заряджаючого та механіка-водія. У бойовому положенні механік-водій розміщений напівлежачи.
Корпус та башта — зварені. У їх передніх частинах застосовано багатошарове пасивне бронювання у вигляді модулів комбінованої броні, створеної на базі англійської броні «Чобхем», яка також використовується на британських танках «Челленджер». Також танк має хімічну, біологічну та ядерну системи захисту.
Починаючи з 1985 року на танках «Абрамс» встановлюється 120-мм гладкоствольна гармата М256, стабілізована у двох площинах. Це ліцензійний варіант німецької гармати Rheinmetall 120, яка зараз використовується на танках сімейства Leopard 2. Гармата здатна вести вогонь як і звичайними підкаліберними та кумулятивними снарядами, так і спеціальними бетонобійними та картечними снарядами.
Боєкомплект M1A1 — з 40 пострілів: 34 з них розміщені у ніші башти.
Допоміжне озброєння машини представлене 7,62-мм кулеметом М240, спареним з гарматою, та другим таким же кулеметом, встановленим перед люком заряджаючого. На башті встановлено крупнокаліберний 12,7-мм зенітний кулемет М2. Боєкомплект — 11 400 набоїв калібру 7,62 мм і 1000 набоїв калібру 12,7 мм. На бортах башти встановлено два 66-мм шестиствольних гранатомети М250 для постановки димової завіси.
Модифікації. Незабаром за першою серією з’явився M1A2, який відрізнявся від попередньої версії цифровими системами зв’язку та наведення, тепловізором та покращеним навігаційним обладнанням. M1A2 SEP приніс Абрамсу ще більш високі стандарти, що включають цифрові карти, потужніший бортовий комп’ютер і поліпшену систему охолодження. До складу броні було додано збіднений уран, що суттєво зміцнило захист проти всіх типів снарядів.
На «Абрамс» встановлено одну з найсучасніших систем управління вогнем фірми Hughes Aircraft. В основний приціл навідника вбудовані покращений лазерний далекомір та тепловізійна камера, приціл має стабілізацію у 2 площинах. Денний канал має дві кратності збільшення — 3 та 9,5; тепловізійний — 3 та 9,8. Лазерний далекомір здатен точно прораховувати дальності від 200 до 7990 метрів. На випадок виходу з ладу основного прицілу (у який цілеспрямовано б’ють противники) передбачений резервний телескопічний приціл — шарнірний Kollmorgen Мodel 939 з 8-кратним збільшенням. Командир танка зазвичай користується зображенням з основного прицілу навідника, за необхідності він може вести вогонь з гармати замість навідника. На М1А2 встановлено панорамний тепловізійний приціл — прилад спостереження командира CITV. Також тепловізійний прилад нічного бачення встановлений для механіка-водія. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/ukrayina-otrimala-pershi-tanki-abrams-chi-mozhut-voni-zminiti-hid-vijni/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook