Кабінет міністрів України схвалив Національний план з енергетики та клімату (НПЕК) на період до 2030 року. Про це повідомляється на порталі Східного партнерства.
НПЕК – це стратегічний документ, спрямований на узгодження екологічної, енергетичної та економічної політики для сталого розвитку України. Секретаріат Енергетичного співтовариства та Європейська комісія відіграли ключову роль як міжнародні партнери у розробці плану. Вони надавали консультації та коментарі протягом всього процесу його створення.
Основні цілі НПЕК включають: скорочення викидів парникових газів на 65% порівняно з рівнем 1990 року до 2030 року; досягнення 27% частки відновлюваних джерел енергії у загальному кінцевому енергоспоживанні до 2030 року; поглиблення диверсифікації джерел і шляхів постачання енергоресурсів – не більш ніж 30% від одного постачальника.
«Національний план було підготовлено у рекордно короткі строки – менше ніж за рік. Уряд схвалив Національний план з енергетики та клімату у той самий день, коли розпочалися переговори про вступ до Європейського Союзу. Це символічно, оскільки створення цього документа є важливою частиною євроінтеграційного процесу», – зазначила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Директор Секретаріату Енергетичного співтовариства Артур Лорковський зазначив, що своєчасне ухвалення Україною НПЕК є важливим кроком для роз’яснення пріоритетів уряду в енергетичній та кліматичній політиці для громадян і зацікавлених сторін: «НПЕК слугуватиме програмою щодо зеленої реконструкції та відновлення України, залучаючи міжнародну допомогу».
За словами Юлії Свириденко, потреби в інвестиціях сукупно складають від 41,5 млрд доларів США.
Сообщение Україна схвалила Національний план з енергетики та клімату появились сначала на Газета МИГ.