Шахраї поширюють у різних пабліках і соцмережах фейкові оголошення про оформлення фінансової допомоги для громадян під час війни. Однією з жертв такої шахрайської схеми став 66-річний чоловік.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на поліцію Івано-Франківської області.
Чоловік побачив у соцмережі Facebook посилання про нібито допомогу від ООН і перейшов за ним. Йому запропонували ввести секретні паролі для карток, нібито для оформлення виплати.
Після цього «менеджер» зателефонував потерпілому та дізнався код підтвердження, який прийшов на телефон. Як наслідок, з рахунків чоловіка було знято 87 тисяч гривень.
Поліція розслідує цей випадок у межах кримінального провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство) та шукає причетних осіб.
Поліція нагадує громадянам:
Не надавайте стороннім особам персональні банківські дані або коди підтвердження, які надходять від онлайн-сервісів.
Офіційна інформація про можливість отримання фінансової допомоги завжди розміщується на офіційних ресурсах державних установ або міжнародних організацій.
Нагадаємо,що онлайн-шахрайство, або «скам», стало поширеним явищем, яке націлене на крадіжку коштів, персональних даних або навіть облікових записів.
Крім того, шахраї використовують фішингові посилання, які додають у email-листи, СМС-повідомлення чи у вебресурси, чий дизайн копіює відомі сайти, а їх адреси часто відрізняються від оригінальних лише кількома символами.