Українська легкоатлетка виграла другу медаль на Паралімпіаді у Парижі при підтримці бігуна із Запоріжжя

Оксана Ботурчук з Дніпропетровщини здобула срібло на Паралімпіаді-2024, їй допомагав наш земляк Микита Барабанов

Легкоатлетка Оксана Ботурчук з Дніпропетровської області та її гайд Микита Барабанов із Запорізької області вибороли на Паралімпійських іграх у Парижі срібну медаль на дистанції біг 100 м, клас Т12.

Це 60 медаль України й друга медаль цього тандему на Паралімпіаді-2024. Про це повідомили в Національному Паралімпійському комітеті України.

У фіналі Оксана Ботурчук, за повідомленням сайту sport.ua, поступилася лише чинній паралімпійській чемпіонці, кубинці Омарі Дюран Еліас – різниця на фініші становила 0,36 секунди.

6 вересня в Оксани ще одна дистанція — біг на 200 м.

Гайд – це  спортсмен, який супроводжує паралімпійця з порушеннями зору на змаганнях, веде по дистанції та також викладається фізично.

20-річний Микита Барабанов — срібний призер чемпіонату України, який у 2021 році дебютував на дорослому рівні, змагаючись на чемпіонаті Європи у приміщенні.

Нагадаємо, що цьогоріч Паралімпіада проходить у Парижі з 28 серпня по 8 вересня. Представляють Запорізьку область сім спортсменів: легкоатлетка Марія Помазан, плавці Кирило Гаращенко та Марія Вербова, тхеквондистки Вікторія Марчук і Олександра Ліпецька, гравці з настільного тенісу Лев Кац та Максим Ніколенко.

Ми писали, що запорізька спортсменка Марія Помазан завоювала «золото» на Паралімпійських іграх в Парижі.