Запорожские школьники встретились с автором «Книжка о мусоре» в онлайне
В Запорожье продолжается реализация экологического проекта «Экополия». Как ранее писала «Индустриалка», «Экополия» — это экологическая игра на основе монополии, которую создали подростки. Игра рассчитана на учеников 7-9 классов. Она помогает школьникам понять важность и необходимость переработки мусора и бережного отношения к природе.
Игра стала основой для целого проекта. В его рамках проходят разные экологические акции, мастер-классы и встречи школьников с запорожскими писателями.
Автор экологического проекта, учительница школы № 65 Светлана Розсохач организовала для учеников и педагогов запорожских школ онлайн конференцию с писательницей, автором книги «Книжки про сміття» Галиной Ткачук.
— З Галиною я познайомилася на презентації «Книжка про сміття» у Запоріжжі. Тоді я відчувала, що йду на цікавий захід. Прочитавши книгу, я побачила, що в ній є багато спільного з нашою грою «Екополія». Цікаво, що книга була написана разом з групою підлітків, а наш проєкт теж створений підлітками та саме для них. Тому я вирішила запросити Галину на онлайн конференцію, аби вона поспілкувалася з нашими школярами, — рассказала Светлана Розсохач.
«Книжка про сміття» Галині Ткачук вышла в издательстве «Старого лева» в 2019 году. Как рассказала писательница, она написала ее совместно с командой подростков. Так что — это не только научно-популярная литература, но и познавательный проект. Во время онлайн конференции с запорожскими школьниками она рассказала о книге и том, что уже сегодня каждый человек может сделать для решения проблемы переизбытка мусора.
— Сміттєва проблема має дві частини. Як я назвиваю їх у книжці, — сміття не на полігонах і сміття на полігонах, — рассказівает Галина Ткачук. — Сміття не на полігонах — це засмічення природних зон, парків, скверів. Навесні це стає дуже актуально. Молодь може брати участь у різні суботниках і, таким чином, на рівні свого двору вирішити цю проблему. Друга важлива проблема — сміття на полігонах, бо воно не переробляється. Звісно, діти і підлітки ще не в тій компетенції, щоб будувати сміттєпереобні заводи. Але кожен з нас може зменшити кількість сміття. Ми говорили зі школярами про наш «одноразовий світ», про те, як одноразові речі замінити багаторазовими. Також обговорили свідоме споживання, бо кожна річ, яку ми купляємо колись стане сміттям. Це тема дуже глобальна, всесвітня. Кожен, не залежно від віку чи освіти, може внести свій внесок у її вирішення.
Школьники не просто слушали рассказ Галины Ткачук о ее книге, но и задавали вопросы, активно участвовали в обсуждении проблемы переизбытка мусора.
— Зустріч була дуже захоплююча. Було цікаво дізнатися, як створювалася «Книжка про сміття», про свідоме споживання та Zero Waste. Письменниця дуже добра і весела, було приємно познайомитися з нею. Тепер я дуже хочу прочитати цю книгу, — отметила ученица 6-А класса школы № 65 Александра Горбатенко.
— Я вперше у житті спілкувався із справжньою дитячою письменницею Галиною Ткачук. Мене вразила її книжка про сміття, яке ми виносимо у сміттєвих пакетах і викидаємо у контейнер або, у найкращому разі, в кілька різних контейнерів. Про те, що зустрічає нас, коли ми приходимо на пікнік до лісу, що пропливає повз нас у річці або в морі. І про те, що сміття може заполонити всю нашу планету. Книга Галини Ткачук навчає берегти довкілля, думати про нашу планету у майбутньому. Це дуже важливо. Кожен з нас може зменшити кількість відходів та сміття, — отметил ученик 6-А класса школы № 65 Павел Дулов.
По мнению педагогов, такие встречи очень необходимы для детей. Оно помогают формировать у школьников экологическое сознание.
-Як зазначила моя колега Тетяна Топчій: «За нас планету ніхто не врятує» . Дійсно, планета потребує нашої допомоги. Галина Ткачук зробила внесок в розвиток дитячої екологічної свідомості. » Книжка про сміття» — це путівник в екологічну подорож. Ця книга змінює свідомість молодого покоління, розставляє пріоритети щодо збереження нашої планети. Пандемія вже відкрила очі на багато речей, які ми не вміли цінувати. Може настав вже час і нашої Землі? Вважаю,що треба продовжувати та долучати таких творчих та активних діячів як Галина Ткачук. Адже, ми зможемо зацікавити дітей, зможемо разом утворити простір для розвитку здорової екологічної свідомості, отмечает учительница украинской филологии Запорожской гимназии № 8 Валерия Носаль.
Как отметила Светлана Розсохач, в рамках данного экологического проекта запланировано еще много интересных встреч и мастер-классов для школьников. А изюминкой и завершающим этапом проекта станет спектакль. Над ним уже работает Театр-студия «Пигмалион». По словам сооснователя и режиссера театра Богдана Самойлова, интеграционный спектакль будет поставлен на основе «Сказки о тетрадях», которую написала запорожская писательница Ольга Лищук.
Читайте также: В запорожской библиотеке состоялся «Юмористический огород» — фото
Фото Галины Ткачук, участников конференции и специально для «Индустриалки» снимки подгтовил Богдан Самойлов
Сообщение Украинская писательница обсудила с запорожскими школьниками важность переработки мусора появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/ukrainskaya-pisatelnitsa-obsudila-s-zaporozhskimi-shkolnikami-vazhnost-pererabotki-musora
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook