У такий спосіб посадовці хочуть вирівняти дисбаланс в оплаті праці молодих вчителів і вчителів з великим стажем роботи. Потрібно для цього 25 млрд грн або 10% від усього бюджету освіти країни на 2019 рік. Про це міністерка освіти і науки Лілія Гриневичповідомила під час зустрічі зі вчителями та керівниками освіти Вінницької області.
За словами Лілії Гриневич, проблема не лише в дисбалансі оплати праці вчителів. Таку ж проблему необхідно вирішувати і в оплаті праці вихователів дитячих садків, які отримують мінімальну заробітну плату.
Для підвищення зарплат освітянам на наступний рік потрібно додаткові 25 млрд грн. Але, за словами міністра, для впровадження змін необхідно більше інвестицій, що зростатимуть поетапно до 2023 року.
Лілія Гриневич підкреслила важливість того, щоб наступний Уряд і Верховна Рада нового скликання внесли пропозицію реформи зарплати педпрацівників до бюджету на 2020 рік.
«Ця трансформація йтиме разом з порічним планом підвищення зарплати для всіх педагогів. Наша ціль — вийти до 2023 року на рівень чотирьох прожиткових мінімумів мінімальної зарплати педагога. Тобто йдеться про всіх освітян, праця яких зараз оплачується, починаючи з 9 тарифного розряду«,- пояснила міністр освіти і науки.
Источник: https://tv5.zp.ua/news/ukrayinskim-vchitelyam-poobitsyali-pidvishhiti-zarplatu-hto-ta-koli-otrimaye-nadbavki/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook