До сотої річниці Українського Радіо, яке вперше вийшло в ефір 16 листопада 1924 року, Укрпошта анонсує випуск художньої поштової марки «Нове сторіччя Українського Радіо». Презентація марки відбудеться 15 листопада, напередодні Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку, який відзначається в Україні з 1994 року.
16 листопада 1924 року в Харкові вперше зазвучало Українське Радіо. Це стало початком ери українського радіомовлення, і відтоді Українське Радіо – не лише важливе джерело інформації, а й підтримка української мови, пісні та культури.
З початком повномасштабного вторгнення росії Українське Радіо стало надійним засобом зв’язку, зокрема в години блекаутів та на тимчасово окупованих територіях, де інші канали мовлення недоступні. Саме це відобразив на новій поштовій марці дизайнер Володимир Таран. На марці зображено стилізовану лінію зіткнення, від якої радіохвилі розповсюджуються над тимчасово окупованими територіями, доносячи до громадян правдиву інформацію та символізуючи незламність і силу українського слова.
Сьогодні Українське Радіо – це найбільша FM-мережа в країні, яка розпочинає нове сторіччя і набуває особливого статусу для кожного українця, хто живе на рідній землі, та тих, хто нині перебуває за кордоном.
Марковий аркуш «Нове сторіччя Українського Радіо» має номінал «М», що відповідає тарифу на пересилання внутрішніх простих листів і поштових карток (36 грн з ПДВ), і включає 4 марки. Загальний тираж випуску становить 280 тисяч марок.
Спеціальне погашення штемпелем «Перший день» відбудеться в Харкові 15 листопада, на знак поваги до міста, з якого почалося українське радіомовлення. Одночасно з введенням в обіг поштової марки, у Київському головпоштамті (вул. Хрещатик, 22) з 9.00 до 20.00 проходитиме спеціальне погашення «Україна Є. Говорить Київ».
Придбати поштову марку «Нове сторіччя Українського Радіо» можна у відділеннях Укрпошти та у Поштовому маркеті, починаючи з 15 листопада, а оформити передзамовлення у Поштовому маркеті – вже сьогодні!
Сообщение Укрпошта презентує марку «Нове сторіччя Українського Радіо» появились сначала на Газета МИГ.