Унікальна аудіоподорож: на Хортиці запоріжці та гості міста зможуть мандрувати історією України

До Дня Незалежності Національний заповідник «Хортиця» створює унікальний формат осмислення історії — аудіоподорож із назвою «Шлях становлення української ідентичності».

Локація, на якій передбачається подорож в історію, буде знаходитися на оновленому пагорбі, біля Музею козацтва.

Всі відвідувачі зможуть завантажити безкоштовний додаток на свій смартфон і за його допомогою прослухати аудіовиставу, піднімаючись на вершину пагорба. Вона буде проводити людей історичним шляхом від сивої давнини до часів української незалежності.

Над сценарієм працюють українські науковці: історик Ярослав Грицак, філософ Олександр Комаров. Над виробництвом проєкту працює команда MEGOGO Audio. Проєкт створюється в рамках державної програми «Велика реставрація», за підтримки компанії Метінвест.

До Дня Незалежності, в Національному Музеї літератури Україні в Києві, презентували книгу, на основі якої і буде створена аудіоподорож.

— Саме на Хортиці на початку травня з’явилася ідея у команди створити аудіоподорож, для того щоб людина, піднімаючись на пагорб, а підйом триває 20 хвилин, думала про високе, а саме про ідентичність. І ось в такий короткий термін ми маємо текст, який можна оцінити в друкованому форматі та аудіоформаті, — розповіла кураторка культурних проєктів Вероніка Селега. — У жовтні, до Дня міста, плануємо презентувати готову аудіовиставу. Ми надрукували тексти, з якими можна ознайомитися в мережі. Зараз продовжуємо працювати саме над створенням вистави.

Один з авторів тексту, філософ Олександр Комаров, каже, що книга — це така собі історія громадянського самоусвідомлення.

— Ідея створити цю аудіо-подорож прийшла до нас на Хортиці, коли ми міркували щодо смислового наповнення острову якимись проєктами, які могли б бути значущими для України загалом. Ми почали збирати саме філософів, істориків, хто може взятися за цю справу. Отже, праця була колективною. Рецензенти надали нам ґрунтовні зауваження, критику, ми з паном Грицаком удосконалювали наш текст. Так що на виході отримали нинішню редакцію. Ми створити продукт, з яким можна ознайомитися за один вечір. Його буде викладено у найближчі дні як на сайті MEGOGO та на сайті Інституту національної пам’яті. Все буде у відкритому доступі, — розповів Олександр Комаров.

— Кожен історик, який пише про минуле, насправді пише про себе і свої часи. Те, що ми бачимо останні роки, навіть, останнє опитування про нове українське покоління ,показує, що в Україні з’явилася дуже сильно ідентичність громадянина України. Вона домінує у всіх групах, у всіх регіонах. І ця ідентичність поки що не має своєї історії. Вона має історію Української ідентичності, але не має історії ідентичності громадянина України. Власне ми це і ми і хотіли показати. Хортиця – це той приклад пограниччя, звідки формується українська ідентичність, — поділився науковець, історик і публіцист Ярослав Грицак.

— У часи постійного маніпулювання історією з боку агресора подібні проєкти — справжній скарб. Національна ідентичність і її усвідомлення складається з багатьох факторів: і знання власної історії один з ключових. Популяризувати її – наша місія. Тож з нетерпінням чекаємо запуску ініціативи в гирлі українського козацтва, на «Хортиці». Чудова відправна точка для подорожі історією України, – зазначив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Прочитати текст книги «Шлях становлення української ідентичності» можна на сайті MEGOGO та на сайті Інституту національної пам’яті України. Аудіо-версію планують презентувати у жовтні до Дня міста Запоріжжя.

Варто зазначити, офіційно реконструкція Хортиці стартувала 10 червня. На даний момент у рамках першого етапу реконструкції інфраструктури острова завершені роботи по облаштуванню «Козацького кола», завершується благоустрій пагорба Єдності, на якому 23 серпня піднімуть державний прапор України, в активній фазі відновлювальні роботи на даху Музею.

Партнером національного проєкту відродження Хортиці виступає Група Метінвест. Метінвест долучився до проєкту з самому початку та забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції перетворень, згідно з якою наразі триває будівництво.

Джерело: “Індустріалка”.

Цього року на Хортиці оновлять оглядовий майданчик та Козацьке коло - Телеканал ZЦього року на Хортиці оновлять оглядовий майданчик та Козацьке коло - Телеканал Z

Як ми повідомляли раніше, легендарне місце сили України отримало новий сучасний бренд. Участь у його створені брали усі охочі, адже головний логотип визначався шляхом відкритого публічного голосування. Новий брендинг стане запроваджуватися всім островом Хортиця: нове лого буде на вказівниках, офіційних сторінках в медіа, на друкованих матеріалах, всюди, де в сучасному світі застосовують айдентику.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Источник: https://tv5.zp.ua/news/unikalna-audiopodorozh-na-hortici-zaporizhci-ta-gosti-mista-zmozhut-mandruvati-istoriieju-ukraini/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=unikalna-audiopodorozh-na-hortici-zaporizhci-ta-gosti-mista-zmozhut-mandruvati-istoriieju-ukraini

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top