У Запоріжжі місцеві мешканці все частіше розповідають у соціальних мережах про те, яким для них був перебіг захворювання на COVID-19.
Цього разу у Facebook про лікування усією родиною написала викладачка ЗНУ Ірина Бондаренко.
За словами жінки, вся її родина перенесла захворювання на пневмонію, а вже зараз «виходить зі стану коронавірусної інтоксикації». Викладачка поскаржилася на роботу сімейної медицини: її лікарка у телефонній розмові порадила вживати вітаміни та пити багато води. На цьому спілкування з пацієнтами завершилося, слухавку медичний працівник більше не підіймала.
До речі, про такую ж тенденцію розповідала інша мешканка Запоріжжя, як писав «Акцент».
«Так сталося, що захворіли усією родиною; тому вдома, а потім у лікарні спостерігала наживо «лабораторні» умови перебігу ковіду. Не буду зупинятися на токсичному описі симптоматики, тільки скажу, що усі члени родини — середньостатистичні пацієнти без супутніх захворювань, які дбають про здоров’я, нормально харчуються, займаються спортом. Але, справді, COVID-19 підступний: усі троє перенсли пневмонію, а зараз ПОТРОХУ виходимо зі стану вірусної інтоксикації. Утім, про інше. Про сімейну медицину. Ми мали декларацію з сімейним лікарем. За рекомендаціями МОЗ, за перших симптомів зателефонували лікарці. Відповіла. Сказала вживати вітаміни, багато пити і збивати температуру. Дуже інформативно) Така собі телемедицина) На цьому її звитяжна робота завершилася, бо у подальшому тупо не брала слухавку. І це не одиничний випадок! Перебуваючи у лікарні, чула ідентичні історії літніх жінок, яким за 70 і більше (група ризику!) про цю нелюдську байдужість.» — написала викладачка. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }
Про ушпиталення в Запорізьку обласну інфекційну лікарню Ірина Бондаренко відгукнулася з більшим позитивом, ніж про роботу сімейного лікаря. Вона подякувала персоналу 4 відділення за «героїзм». «Лікарка, завідувачка Матвеєва Тетяна Борисівна. Усі працюють злагоджено і самовіддано.» — додала вона у коментарі журналісту «Акцента».
Викладачка у завершенні повідомлення підкреслила важливість дотримання карантинних обмежень та недопустимість самолікування.
«Далі був шпиталь — Запорізька обласна інфекційна клінічна лікарня. І з цим нам пощастило, оскільки виявилися вільні місця! Не розумію, як люди лікуються вдома без кисневої підтримки (а вона потрібна майже усім), нагляду лікарів, крапельниць, численних ін’єкцій і вимірювання сатурації. Під час цієї хвороби вкотре пересвідчилася, як багато залежить від Людини, Професіонала. Хочу подякувати усім лікарям, медичним сестричкам, санітарочкам нашої інфекційки (4 відділення), які кожного дня, наражаючись на небезпеку захворіти повторно (вони всі перехворіли!), героїчно працювали, вболівали, підтримували. Моя подяка трохи космічна, бо цих людей немає в соціальних мережах…Здивувало, що в цей критичний економічний час, лікарня була частково забезпечена необхідними ліками, тому бабусі / дідусі отримували безкоштовні препарати й нормальне харчування. Дивує й інше -ліки, які справді допомагають здолати ковід (є такі і це не антибіотики), дотепер не пройшли державної реєстрації! І, звісно, їх можна придбати на чорному ринку за великі гроші.І наостанок — не нехтуйте правилами гігієни, обмежте соціальну активність і не займайтеся самолікуванням, бо зволікання має фатальні наслідки. Бачила на власні очі…» — завершила вона.
Нагадаємо, у Запоріжжі та області відсьогодні діють обмеження «червоної» зони. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Подписывайтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/usiyeyu-rodinoyu-na-statsionar-vikladachka-vishu-rozpovila-pro-perebig-sovid-19-ta-meditsinu-u-zaporizhzhi/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook