В Бердянську знайшли чоловіків, які врятували дітей від утоплення

Також величезну вдячність передають й медикам, які надавали допомогу дітям на березі.

Про те, що стало відомо, хто ті чоловіки, що витягували дітей із води, повідомляє пресслужба ГУ ДСНС в Запорізькій області.

Нагадаємо, трагедія ледь не сталася 30 травня в Бердянську. Двоє дітей із Маріуполя пішли купатися та ледь не потонули. Через хвилі їх віднесло на 40 метрів від берега. На допомогу поспішили очевидці події.

Двоє чоловіків винесли непритомних дітей із води, а третій на березі почав надавати невідкладну допомогу. Швидку викликали одразу, а до приїзду медиків робили все можливе самі. Сергій Шинкарук робив серцево-легеневу реанімацію — робив непрямий масаж серця та штучне дихання. Хлопчик дуже швидко почав дихати, а от дівчинка все ніяк не приходила до тями. Медикам знадобилося майже двадцять хвилин, щоб вивести її зі стану клінічної смерті. Дітей забрали до реанімації. За словами завідувачки підстанції ШМД м. Бердянськ Ганни Скопенко дуже важливо не припиняти серцево-легеневу реанімацію до приїзду медиків:

«Навіть, якщо людина не дихає, ніколи не здавайтеся, не припиняйте робити непрямий масаж серця та штучне дихання. Саме ці дії відіграють вирішальну роль в таких історіях», — пояснила лікар.

Події того дня згадує один з рятівників — Роман Борисенко. Чоловік, як і Сергій Шинкарук, відпочиває в одному з місцевих санаторіїв. Обидва чоловіки з Дніпропетровської області. Каже, що в той день якраз йшов на обід, коли з пляжу почув крики про допомогу. Він одразу побіг на місце подій, де побачив, як у воді декілька людей кричать:

«Вони кричали, що тонуть діти. Спочатку я допоміг дістатися берега жінці, яка також знаходилася у воді і намагалася допомогти, проте вибилась із сил. Потім підплив до чоловіків, які вже знайшли хлопчика і передали його мені. Я схопив малого і поплив до берега. Тим часом інші вже витягли на берег дівчинку», — згадує Роман.

Сергій Шинкарук — афганець, інвалід ІІІ групи, втратив ногу, тому не міг бігти до води разом з іншими, але саме його дії на березі допомогли повернути дітей до життя. Чоловік не вважає себе героєм, каже, що так має вчинити кожен.

7-річний Данил почуває себе вже добре — хлопчик переведений до педіатричного відділення після кисневої терапії. 9-річна Валерія досі знаходиться у вкрай важкому стані. Вчора, 1 червня, реанімобілем її відправили до Запорізької обласної дитячої лікарні.
Читайте також: Хроніки COVID-19: за добу зареєстровано 5 смертей від інфекції

Источник: https://forpost.media/novosti/v-berdiansku-znayshly-cholovikiv-iaki-vriatuvaly-ditey-vid-utoplennia.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top