В чем плюсы и минусы государственного бюджета на 2021 год

Поправки в проект госбюджета-2021 рассмотрят 20 октября

Кабмин на заседании 14 сентября одобрил проект закона о госбюджете на 2021 год. До 1 октября депутаты должны подать свои поправки и предложения к проекту государственного бюджета на следующий год. 20 октября народные депутаты должны провести пленарное заседание для принятия поправок в проект госбюджета на 2021 год.

Проект бюджета обсудили в программе «День. Тема» на телеканале TV5.

По словам первого заместителя главы Запорожского областного совета Егора Семенкова, в бюджете на 2021 год есть как позитивные, так и негативные стороны. Из положительного — продолжится программа «Большая стройка», а значит, Запорожская область может рассчитывать получить еще больше новых дорог. Среди отрицательного — повышение минимальной заработной платы. От этого пострадает и бизнес, и простые люди.

— Є позитив — на дороги загальнодержавного значення по програмі «Велике будівництво» передбачено 71 млрд грн, ще така ж сума закладена на кредитні кошти під гарантії держави. В цьому році за цією програмою були побудовані траси Запоріжжя-Бердянск, Запорожжя-Мелітополь, в минулому рці — Маріупольська траса. Це буде продовжуватися.
І в той же час ми бачимо, що зросте мінімальна заробітна плата. З січня вона буде становити 6 тис. грн, з 1 липня — 6,5 тис. грн. Це означає, що для бюджетної сфери ці кошти будуть взяті просто в бюджеті. А малий та середній бізнес повинні будуть оплатити зі свого прибутку підняття мінімальної зарплати. Малий та середній бізнес постраждає в котрий раз. У зв’язку з коронавирусом він простоював, було важко утримувати найманих працівників та платити їм зарплатню. Такий бюджет ще більше ускладнює життя підприємців, — отметил Егор Семенков.

Если же говорить о бюджете области на 2021 год, его будет принимать уже новый состав депутатов.

По словам Егора Семенкова, каким бы не был бюджет, есть вещи, на которые нужно обязательно обратить внимание.

— Ми бачимо, що облбюджет цього року 250-300 млн грн невиконання. Це означає що промисловість, малий та середній бізнес не виробляє такої кількості продукції, щоб бюджет виконати. Також скорочується частка бюджету від податків фізичних осіб. Це означає, що скорочується кількість робочих місць, або рівень зарплати нижчий, ніж очікувалося. Тому раджу продовжити практику, коли ми тільки по допорогових закупівлях зекономили 110 млн грн. Це те рішення облради, що призвело до такої економії, — рассказал Егор Семенков. — Необхідно зосередитись на енергозабезпеченні. Бо кожна копійка, вкладена в енергозабезпечення сьогодні, завтра дає п’ять, десять, п’ятнадцять гривень економії щомісячно. Це вузли обліку, утеплення. Але заходи повинні бути розумними та прорахованими.

Как сообщала «Индустриалка», доходы государственного бюджета на 2021 год предусмотрены на уровне 1,071 трлн грн. Расходы — 1,350 трлн грн. Дефицит — 270 млрд грн.

Читайте также: Будет ли еще меняться курс валюты этой осенью

Сообщение В чем плюсы и минусы государственного бюджета на 2021 год появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/v-chem-plyusyi-i-minusyi-gosudarstvennogo-byudzheta-na-2021-god

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top