В центрі Запоріжжя завершується відновлення будинку, в який влучила ворожа ракета, — ФОТОРЕПОРТАЖ

В Запоріжжі на проспекті Соборному завершується відновлення будинку № 151, який було частково зруйнованого внаслідок влучання ворожої ракети.

За словами директора КП «Управління капітального будівництва» Олександра Андрєєва, роботи планують завершити в травні.

“Зазначу, що це не означає, що вони будуть завершені 1 травня. Ми говоримо, що фініш буде в травні. Зараз роботи виконуються. Вони не такі помітні, як може здатися на перший погляд, але їх чимало і вони виконуються”, — сказав він.

Він показав укриття, яке вже також майже готове. Його будували за гроші інвестора. Роботи виконували, як кажуть, “з нуля”. Для цього вирили великий котлован.

“Простих процесів тут не було. Тут старі комунікації були, бо старий двір. Перенести їх треба було. Але все зробили. Залишились ґрунтові роботи та фарбування”, — каже Андрєєв.

Він показав, як облаштовано систему кондиціонування, як працює система входу. Нагадаємо, укриття буде під’єднано до системи тривог і двері відкриватимуться автоматично після того, як спрацює сигнал повітряної тривоги.

В укритті є кімната матері та дитини, кілька санвузлів (в тому числі окремий для жінок та для людей з інвалідністю).

“Санвузли вже підключені до каналізації. Мають спеціальні насоси, бо розташовані під землею. У нас є дві спеціальні ємності для технічної води по 700 л кожна. Тобто, тут буде запас води на три доби. 100 людей можуть перебувати тут впродовж трьох діб, якщо буде необхідність. Автономне електрозабезпечення на випадок блекауту, доступ до Інтернету (безкоштовний wi-fi). Бюджетні кошти на це не витрачалися. Це виключно гроші інвестора”, — додав посадовець.

У дворі тривають роботи з благоустрою, попереду озеленення та будівництво дитячого майданчику.

Фасад будинку, який власне є пам’яткою архітектури та містобудування, майже повністю облицьовано плиткою Мелія. Її виготовили у Запоріжжі з шамотної глини, яку привезли із Слов’янська.

“Шамот має у складі метали, а це означає, що через рік-два колір нової плитки буде приблизно однаковий із тією, яка була на фасаді”, — запевняє Андрєєв.

Загалом, для реконструкції фасаду виготовити понад 2500 плиток, з бетону вилили всі необхідні архітектурні елементи.

Проєкт з відновлення будинку розрахований на 30,5 місяців, але підрядник виконав роботи за 7 місяців. За цей час було відбудовано повністю під’їзд № 6, в який влучила ракета та відремонтували ще під’їзди № 5 та 7. Загалом відбудували 10 квартир та ще близько 15, які були часткового зруйновані.

Загальна вартість проекту 360 млн гривень. Але, як кажуть в мерії, всі гроші не будуть засвоєні, адже вже зараз є близько 70 млн грн економії. Більш конкретно цифри будуть названі після завершення робіт.

 

Джерело: 061.ua

Источник: https://www.061.ua/news/3756762/v-centri-zaporizza-zaversuetsa-vidnovlenna-budinku-v-akij-vlucila-voroza-raketa-fotoreportaz

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top