В Енергодарі під соціальне житло хочуть перетворити покинутий гуртожиток

В цих стінах вже 20 років ніхто не живе: від будівлі лишилася «коробка».

Енергодар потребує соціальне житло. На сьогоднішній день в місті мешкає більше 900 вимушених переселенців з Донбасу. Є потреба в лікарях та працівниках освіти, але їх також немає де селити. Тож в місті почали замислюватися над тим, щоб створити соціальне житло.

П’ятиповерховий гуртожиток за адресою Будівників, 5 в Енергодарі, відправили на реконструкцію близько 20 років тому. Це один з декількох гуртожитків, розташованих на одній вулиці. Але єдиний, до якого так і не дійшли руки. Місцеві мешканці розповідають, що кожна нова влада обіцяє привести приміщення до ладу, але розмовами все й закінчується.

Нині мерія Енергодару отримала завдання від Запорізької обласної державної адміністрації до початку осені зробити комплексний аналіз будівлі та визначити — чи придатна вона для реконструкції, чи легше буде знести її та збудувати нову. Попросили врахувати необхідність перепланування приміщень під квартири та прокладання сучасних комунікаційних мереж.

А зараз це типова «заброшка». В будівлі не лишилося жодних дверей чи віконних рам, витягнуті усі кабелі електропроводки, місцями стіни побиті — крадії витягали метал із стін. Будівля складає неабиякий контраст з усім містом. Просто у дворах чистого Енергодару стоїть цей розсадник бруду. Підлога всипана склом та черепками від невідомого посуду, кришки від пивних пляшок, ганчір’я та шприци. Все це каже про те, що тут знайшли свій прихисток алкоголіки та наркомани. Від місцевих дізнаємося, що колишній гуртожиток має погану славу, і навіть діти, які повсякчас полюбляли гратися в таких місцях, обходять його стороною.

Тож будемо слідкувати за темою й далі. Подивимося, чи вдасться міській владі Енергодару разом із Облдержадміністрацією залучити кошти Європейського інвестиційного банку і виконати таку довгоочікувану реконструкцію.


Читайте також: В одному з районних відділів соцзахисту Запоріжжя ігнорують проблемні звернення

Источник: https://forpost.media/novosti/v-enerhodari-pid-sotsialne-zhytlo-khochut-peretvoryty-pokynutyy-hurtozhytok.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top