В інклюзивній бібліотеці Запоріжжя надають психологічну підтримку для переселенців та постраждалих від війни

У міській інклюзивній бібліотеці вимушені переселенці, люди з інвалідністю, а також містяни, які ментально та фізично постраждали від війни, зможуть отримати психологічну підтримку в рамках проєкту «Бібліохаб для кожного». Завдяки психологічним заняттям з бібліотерапії та нейрографіки, учасники зможуть знайти нові шляхи для соціальної адаптації та покращення психологічного стану.

Про це повідомляє пресслужба міськради, передає 061.

Проєкт «Бібліохаб для кожного» реалізується за підтримки Українського культурного фонду. Департамент культури та туризму міської ради спільно з бібліотечною мережею міста подали цю ініціативу та отримали фінансування для створення інклюзивного креативного простору на базі міської бібліотеки.

«Бібліохаб стане культурним осередком, який включає спеціальне обладнання, тактильні картини, книги шрифтом Брайля, спеціальні ігри, тифлоприлади (для осіб з вадами зору) та психологічні тренінгові програми,» — зазначила заступниця директора бібліотечної мережі Запоріжжя Юлія Шевцова.

Відучора в інклюзивній бібліотеці стартували перші заняття з бібліотерапії – методу артерапії, який допомагає виразити емоції та почуття через художню літературу.

«На першому занятті учасники обирають книги, що відповідають їхньому настрою, і представляють себе через літературного персонажа. Це допомагає людям відкритись і висловити свої переживання,» — зауважила психологиня проєкту Анастасія Станіщук.

Заняття проводяться в групах по 15 осіб, що сприяє глибшому розумінню своїх емоцій, створенню кола однодумців та нових знайомств.

Проєкт «Бібліохаб для кожного» також включає нейрографіку – метод, який поєднує мистецтво та психологію для покращення емоційного стану. Заняття спрямовані на різні групи населення, включаючи дітей, дорослих та людей похилого віку. Планується провести по 6 занять для кожної групи та залучити понад 200 осіб. Заходи проводяться безплатно.

Більше інформації можна дізнатись за телефоном: 099-732-71-05.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, з якими проблемами стикаються ВПО та як захистити свої права.

Джерело: 061.ua

Share this post

нет
scroll to top