В Новый год без проблем: не покупайте крепкий алкоголь в паках

Сезон новогодних и рождественских праздников. Очереди в магазинах становятся все длиннее, а тележки с товаром — переполненными. Но за период пандемии многие перешли и на онлайн-покупки, научились выигрывать время и даже экономить средства. Это работает, если что-то покупать оптом, в большой упаковке.

В таком подходе есть смысл, однако в некоторых вопросах нужно соблюдать осторожность. В праздничные дни (об этом вам скажет любой врач скорой) происходит много отравлений суррогатным алкоголем.

Фальсификат в последние годы наводнил интернет и прилавки небольших магазинов и наливаек. Можно приобрести два, пять или десять литров водки, виски, абсента, рома по цене в разы ниже, чем в магазине. Любая марка вроде бы элитного алкоголя продается за 250-300 грн. В то время как, например, литровая бутылка оригинального американского виски под всемирно известным брендом в супермаркетах стоит почти 800-900 грн.

Подделывают как украинские спиртные напитки, так и импортные. Многие продаются в так называемых «паках», «bag-in-box» — металлизированных пластиковых пакетах с кранами, упакованных в картонные коробки. Крепкий алкоголь в паках — фальсификат, замаскированный под всемирно известные бренды виски, коньяка, водки, рома и т.д.

Как не попасть на крючок к мошенникам? Следует запомнить, что кубинского рома и американского, ирландского или шотландского виски не существует в «паках». Все спиртные напитки, разлитые в такую ​​тару — это не благородные напитки, а разведенный с водой и вкусовым концентратом спирт неизвестного происхождения и качества. Кроме того, подобная нелегальная продукция обычно производится в кустарных, антисанитарных условиях.

И как бы фальсификаторы ни рассказывали, что и оригинальная продукция может быть столь дешева, знайте, это мифы.

Самые распространенные — такие: в «паках» — настоящие, качественные и безопасные продукты под всемирно известными брендами от иностранных производителей, а дешевые, потому что они реализуются в магазинах беспошлинной торговли, например, Канады, Швейцарии, Франции, Чехии и т.д. Еще одна легенда — это особая упаковка для HoReCa: украинские кафетерии, бары и рестораны якобы используют ее для экономии средств, то есть как оптовые покупатели. А еще это так дешево, потому что за дорогую стеклянную тару не переплачиваешь.

В ноябре 2021 года правоохранители провели очередную операцию Акциз, чтобы прекратить нелегальную торговлю алкоголем и табаком без уплаты налогов. Было изъято более 246 тыс. литров алкогольной продукции, почти 103 тыс. литров этилового спирта с признаками фальсификации.

Международные производители также стремятся защищать свою качественную продукцию. Для этого был создан Альянс против контрафактных спиртных напитков (AACS), который представляет крупнейшие в мире компании по производству крепких алкогольных напитков и ведет борьбу с подделками брендов своих компаний-участниц на разных рынках, в том числе в Украине. В декабре 2021 года Альянс начал в Украине масштабную рекламную кампанию в сети Интернет, направленную на информирование украинцев о рисках для их жизни и здоровья при потреблении контрафактного алкоголя. Кампания должна донести до аудитории месседж, что продавцы bag-in-box играют на доверии и обманывают покупателя. Цель кампании — уничтожить мифы производителей подделок, предупредить потребителей об опасном контрафакте.

Однако, как бы власти и производители ни пытались защитить потребителей, пока будет спрос на эту продукцию, люди будут травиться и рисковать своим здоровьем и жизнью.

Поэтому, внимательно относитесь к выбору алкоголя, и желаем вам безопасных и веселых праздников!

У новий рік без проблем: не купуйте міцний алкоголь в паках

Сезон новорічних і різдвяних свят. Черги в магазинах стають дедалі довшими, а візки з товаром — переповненими. Та, за період пандемії багато хто перейшов і на онлайн-покупки, навчився вигравати час та, навіть, економити кошти. Це працює, якщо щось купувати оптом, у великому пакуванні.

У такому підході є сенс, проте в деяких питаннях потрібно бути обережним. У святкові дні (про це вам скаже будь-який лікар «швидкої») стається багато отруєнь сурогатним алкоголем.

Фальсифікат останніми роками заполонив інтернет та прилавки невеликих магазинів та наливайок. Можна придбати два, п’ять або 10 літрів горілки, віскі, абсенту, рому за ціною в рази нижчою, ніж у магазині. Будь-яка марка нібито елітного алкоголю продається за ціною 250-300 грн. Тоді як, наприклад, літрова пляшка оригінального американського віскі під всесвітньовідомими брендом у супермаркетах коштує майже 800-900 грн.

Підробляють як українські спиртні напої, так і імпортні. Багато з них продається у так званих «паках», «bag-in-box» — металізованих пластикових пакетах з кранами, упакованих в картонні коробки. Міцний алкоголь у паках — фальсифікат, замаскований під всесвітньо відомі бренди віскі, коньяку, горілки, рому тощо.

Як не потрапити на гачок до шахраїв? Потрібно запам’ятати, що кубинського рому та американського, ірландського чи шотландського віскі не існує в «паках». Усі спиртні напої, що розлиті в таку тару — це не благородні напої, а розведений з водою та смаковим концентратом спирт невідомого походження та якості. Більше того, така нелегальна продукція зазвичай виробляється в кустарних, антисанітарних умовах.

І якби фальшувальники не розповідали, що і оригінальна продукція може бути дешева, знайте, це — міфи.

Найпоширеніші — такі: у «паках» — справжні, якісні та безпечні продукти під всесвітньо відомими брендами від іноземних виробників, а дешеві, тому що їх реалізують у магазинах безмитної торгівлі, наприклад, Канади, Швейцарії, Франції, Чехії тощо. Ще одна легенда — що це особлива упаковка для HoReCa: українські кафетерії, бари та ресторани буцімто використовують її для економії коштів, тобто як оптові покупці. А ще це так дешево, тому що за дорогу скляну тару не переплачуєш.

У листопаді 2021 року правоохоронці провели чергову операцію «Акциз», щоб припинити нелегальну торгівлю алкоголем та тютюном без сплати податків. Було вилучено більше ніж 246 тис. літрів алкогольної продукції, майже 103 тис. літрів етилового спирту з ознаками фальсифікації.

Міжнародні виробники також намагаються захищати свою якісну продукцію. Для цього було створено Альянс проти контрафактних спиртних напоїв (AACS, www.aacs-global.com), який представляє найбільші у світі компанії з виробництва міцних алкогольних напоїв та веде боротьбу з підробками брендів своїх компаній-учасниць на різних ринках, у тому числі в Україні. У грудні 2021 року Альянс розпочав в Україні масштабну рекламну кампанію https://www.youtube.com/channel/UCP-SqHUOlKRkZXXn56q9UBg/videos в мережі Інтернет, спрямовану на інформування українців про ризики для їхнього життя та здоров’я, що несе споживання контрафактного алкоголю. Кампанія має донести до аудиторії меседж, що продавці «bag-in-box» грають на довірі та ошукують покупця. Мета кампанії — знищити міфи виробників підробок, попередити споживачів про небезпечний контрафакт.

Однак, як би влада та виробники не намагалася захистити споживачів, допоки буде попит на цю продукцію, доти будуть люди труїтися і ризикувати своїм здоров’ям і життям.

Тому, уважно ставтеся до вибору алкогольної продукції, і бажаємо вам безпечних та веселих свят!

В Новый год без проблем: не покупайте крепкий алкоголь в паках фото 1В Новый год без проблем: не покупайте крепкий алкоголь в паках фото 1 Источник: https://zp.vgorode.ua/news/sobytyia/a1192264-v-novyj-hod-bez-problem-ne-pokupajte-krepkij-alkohol-v-pakakh

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top