В очікуванні родини: як живуть діти в запорізьких реабілітаційних центрах

Варто зазначити, спочатку діти знаходять у реабілітаційному центрі, але тільки до 9 місяців. Якщо нову родину не знайдуть, — їх відправлять в інтернат. Таких закладів у нашій області лишилось два — Бердянський і Гуляйпільський. З 2017 року в межах реформи інтернати почали закривати. Дітей треба виховувати у родинах чи будинках сімейного типу, – вирішила держава.

Такі діти — по суті сироти за живих батьків. Їх забрали з неблагонадійних родин у реабілітаційний центр. Перше, що питають у гостей: «мене візьмете?». І бігом обніматись.

“Загальне те, що життєві обставини дуже складні, і вони не по своїй волі були вимушені зупинитися тут у нас, знаходяться, доки влаштується їхнє сімейне життя”, – розповіла вихователька Запорізького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей Наталя Крамаренко.

З одягом у центрі скрутно. 320 гривень на рік — стаття витрат на речі для однієї дитини.

Зараз у центрі живуть 60 дітей. Дякувати, на їхньому харчуванні держава не економить.

“Шість разів ми кормимо дітей. І уже десь через 2-3 неділі діти набирають до 6, до 18 навіть кілограм, чесно”, – зазначила директорка Запорізького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей Ольга Кучер.

За словами психологині цього центру Наталі Олексієнко, діти розповідають один одному про батьків, про те, що вони їх завтра будуть забирати. Але, на жаль, як показує практика, батьки взагалі не відвідують, не приходять і не цікавляться здоров’ям, і життям своєї дитини.

З початку року у прийомні родини звідси забрали 25 дітей. Вісьмох — повернули назад.

Допоки посадовці вирішують дитячі долі у своїх кабінетах, малеча центру готується до Дня захисту дітей. Вони в очікуванні свята та люблячих родин.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/v-ochikuvanni-rodini-jak-zhivut-diti-v-zaporizkih-internatah/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=v-ochikuvanni-rodini-jak-zhivut-diti-v-zaporizkih-internatah

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top