На освітньому модулі STEM is FEM виступили топові українські та зарубіжні спікерки
У Запоріжжі проходить навчальний модуль освітнього проєкту STEM is FEM. В рамках нього 33 школярки з різних міст України проходять навчання та занурюються в технічні спеціальності. Мета проєкту – мотивувати дівчат вибрати для себе STEM-професію, тобто пов’язану з наукою, технологіями, інжинірингом або математикою.
STEM is FEM проходить у партнерстві із Компанією Метінвест та ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій»
Протягом навчання учасниці побували на лекціях та воркшопах від успішних галузевих спеціалісток — голови ООН Жінки України Еріки Квапілової, голови економічної секції Представництва ЄС в Україні Анне Берсіо, фінансової директорки Метінвест Юлії Данкової та інших. Спікерки поділилися власним досвідом побудови успішної кар’єри та подоланням гендерних стереотипів.
Фінансова директорка Метінвест Юлія Данкова розповіла про жінок, які працюють в компанії та дала поради учасницям.
— Металургія розвивається. І якщо раніше обмеженням для жінок було те, що це фізично важка праця, то зараз з кожним роком все більше автоматизується процес. Раніше для того, щоб розвідати родовище рудне або виміряти якісь відвали, робочі ходили з великими важкими інструментами і вручну все заміряли. Зараз піднімається дрон, він знімає майданчик, бере замість 10 точок заміру десятки тисяч і будує правильні розрахунки, допомагаючи оператору далі моделювати розвиток кар’єра. А на виробництві оператори керують процесами за допомогою штучного інтелекту.
У Метінвесті жінок багато — близько 30% всіх співробітників. Багато хто отримує визнання не тільки в компанії, але і на всеукраїнському рівні. Є власниці Ордена княгині Ольги, який присуджується жінкам. Три співробітниці комбінату «Запоріжсталь» отримали такі нагороди. І в самій компанії визнання — у нас є нагорода «Золота зірка Метінвесту», яка вручається за досягнення всередині компанії. Серед нагороджених є і жінки. На наших підприємствах намагаємося дотримуватися гендерного балансу і керуємося професійними якостями і навичками людини, яка претендує на ту чи іншу посаду, а не її статтю, — розповіла Юлія Данкова.
Потрібно йти до своїх цілей, не боятися і вірити у власні сили, вважає Юлія Данкова. Адже в сучасному світі жінка може стати ким захоче.
— Ви вже зробили багато кроків, щоб досягти чогось у житті — ви слухаєте англомовних спікерів без перекладу, ви не боїтеся ставити запитання. Ви зробили вже дуже багато, щоб подолати гендерні бар’єри, тому не зупиняйтеся. Якщо вам добре даються мови — вчіть більше 1 мови. Чим більше мов ви знаєте, тим менше перед вами бар’єрів. Шукайте підтримку. Коли я вибирала собі професію, мене мама з бабусею відмовляли, а дідусь підтримав.
Всі ці висловлювання, що жінці не місце в технічних професіях — просто стереотипи. Є вже у світі жінки, які очолюють металургійні компанії. Нещодавно в Румунії жінка стала генеральним директором металургійного підприємства. Так, поки це не прийнято, багато ще стереотипів, але ви сучасні, ви багато знаєте, читаєте, спілкуєтеся з різними людьми, ви не повинні звертати на це увагу, — звернулася до учасниць Юлія Данкова.
Крім спілкування з цікавими спікерками в рамках проєкту учасниці також виконують конкурсні завдання, які стоять перед науковим співтовариством. Учасниця модулю «Металургія», яка найкраще впорається із творчим завданням, отримає ноутбук Apple MacBook Air. Дві школярки, що посядуть друге та третє призове місце, отримають подарункові сертифікати на 5000 гривень на купівлю книжок. Всі дівчата матимуть іменні грамоти та подарунки від STEM is FEM.
Читайте також: Запорізьке підприємство взяло участь у Всеукраїнському екологічному форумі
Фото Олександра Прилепи
Сообщение В рамках унікального проєкту у Запоріжжі виступили топові українські та зарубіжні спікерки появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/v-ramkah-unikalnogo-proyektu-u-zaporizhzhi-vistupili-topovi-ukrayinski-ta-zarubizhni-spikerki
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook