В РФ влаштували судилище над полоненими жителями Мелітополя (ФОТО)

Днями вирок почули троє жителів окупованого Мелітополя. 

Про це повідомляє «Акцент» з посиланням на «РІА М».

Ростовський обласний суд засудив до тюремних термінів трьох містян, узятих рашистами в полон у квітні 2022-го року:

начальника служби безпеки Мелітопольського елеватора Ігоря Артеменка,адвоката (колишній начальник слідчого відділу поліції) Олега Зубова,працівника ДСНС (начальник відділу з питань виявлення та запобігання корупції) Сергія Бутнаря.

Росіяни тримали їх у СІЗО №1 у Ростові-на-Дону.

Під тортурами росіяни змусили в’язнів Кремля визнати свою провину в скоєнні злочину, передбаченого ст. 276 КК Росії (шпигунство). Російський суд призначив Бутнарю, Зубову і Артеменку покарання у вигляді 13, 12 і 11 років позбавлення волі відповідно в колонії суворого режиму.

За версією російського суду, «з одним із підсудних вийшов на контакт співробітник СБУ і запропонував збирати і передавати йому інформацію про співробітників правоохоронних органів і працівників адміністрації Мелітополя, а також про місцезнаходження техніки та особового складу ЗС РФ».

Фігурант нібито погодився на пропозицію і залучив до справи двох своїх знайомих. Рашисти стверджують про те, що мелітопольці фіксували та передавали СБУ інформацію про розташування засобів ППО, переміщення військової техніки, а також про комендантський та адміністративний режими, що діють в окупованому місті. 

Насправді ж загарбники викрали мирних жителів, а вже після вигадали «злочин», за який їх засудили. Нагадаємо історії мелітопольців, які стали бранцями Кремля.

Сергій Бутнар

До його квартири окупанти прийшли 16 квітня. Семеро озброєних загарбників у балаклавах провели обшук, після чого вдягли чоловікові на голову мішок, посадили до автівки та повезли в невідомому напрямку. Протягом наступного місяця жодної інформації про мелітопольця не було.

Першою звісткою стало відео, оприлюднене російськими пропагандистами, про те, що Бутнар і ще четверо місцевих жителів нібито причетні до підривної діяльності проти окупаційного режиму. Усі вони або працювали в різних силових структурах на момент затримання, або мали подібний досвід у минулому.

І тільки в серпні 2023 року, через 16 місяців ворожого полону, рідним Сергія зателефонував російський адвокат і повідомив, що чоловіка звинувачують у шпигунстві та його судитимуть.

Від 11 до 13 років суворого режиму: у росії засудили за Олег Зубов

Уперше росіяни викрали адвоката в ніч із 31 березня на 1 квітня. Тоді рашисти забрали і його сина Гліба, який теж працює адвокатом. У кабінеті Олега Зубова у фірмі «Пріоритет» під час обшуку все було перевернуто догори дном, автомобіль його окупанти викрали.

Від 11 до 13 років суворого режиму: у росії засудили за

Потім батька з сином відпустили, але 20 квітня за Зубовими прийшли повторно. Рано вранці до їхнього будинку під’їхав автомобіль, у якому перебували десять озброєних людей у формі. Увірвавшись у квартиру, вони провели грубий обшук, вилучивши ключі від квартири, офісу і гаража, а також телефони та цінні речі.

Відомо, що син Олега Зубова Гліб теж досі перебуває у ворожому полоні, але його росіяни тримають у Таганрозькому СІЗО.

Ігор Артеменко

Чоловік був викрадений наступного дня після Зубових, 21 квітня. Невідомі у військовій формі зі зброєю вранці увірвалися до квартири чоловіка і взяли його в полон. Також рашисти забрали всі телефони та документи. 

Від 11 до 13 років суворого режиму: у росії засудили за

На жаль, повернення цивільних полонених, які перебувають у руках росіян, наразі залишається значною проблемою для України, адже згідно з Женевською конвенцією відбуваються лише обміни військовослужбовцями. Чиновники та представники різних інституцій продовжують шукати шляхи для вирішення цього питання, але поки що, на жаль, безуспішно. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/v-rf-vlashtuvali-sudilishhe-nad-polonenimi-zhitelyami-melitopolya-foto/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top