В центрі Запоріжжя сьогодні встановили скульптуру легендарного земляка-спортсмена

Яків Пункін, уродженець Запоріжжя у 1952 році став першим українцем-олімпійським чемпіоном. На його честь в нашому місті щорічно проводяться спортивні турніри, а щоб пам’ять про легендарного земляка не згасала і надалі у самому центрі Запоріжжя сьогодні встановили його скульптуру.

1952-й рік. Гельсінкі. У складі збірної СРСР — українець Яків Пункін. Вже будучи трикратним чемпіоном тодішнього радянського союзу, на Олімпіаді борець виграє усі 5 поєдинків, і три з них на туше. Тоді вперше про спортивне Запоріжжя та успіхи нашого легендарного земляка дізнався увесь світ. Яків народився у Запоріжжі. Закінчивши 7 класів пішов працювати токарем на завод і в цей же час почав активно займатися боротьбою. Вже у 1941 році — виграв першість України і в цьому ж році у перші дні війни потрапив у полон, після чого був переведений до концтабору Оснабрюк. Після визволення — знову починає займатися спортом, стає чемпіоном СРСР, а згодом і першим українцем-чемпіоном Олімпійських ігор.

Помер Яків Пункін 1994 році, на його честь зараз у Запоріжжі проводиться чимало спортивних турнірів, а відсьогодні у самому центрі міста, поряд із пам’ятником Леоніду Жаботинському з’явилась скульптура Пункіна. Колеги називали його блискавкою на килимі, а фінські журналісти під час перемоги Якова на олімпіаді — людиною без нервів. Коронний прийом спортсмена — кидок прогином з різкою зміною траєкторії кидка перед його початком, та найголовніше — сильний характер Якова Пункіна тренери і досі ставлять у приклад своїм вихованцям.

[embedded content]

Источник: https://tv5.zp.ua/news/v-tsentri-zaporizhzhya-sogodni-vstanovili-skulpturu-legendarnogo-zemlyaka-sportsmena/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top