В Україні хочуть скоротити число отримувачів стипендії серед студентів

У МОН розглядають можливість підвищити стипендії для студентів, проте разом із тим отримуватимуть їх не всі, хто вступив на «бюджет».

Про це розповів в інтерв’ю заступник міністра освіти й науки Михайло Винницький для NV.

Так, на думку заступника глави МОН, студенти не можуть жити на ту суму стипендій, яку отримують. Зараз вона становить приблизно 1 700 гривень, а з 2024 року — 2 000. У такому випадку стипендія є скоріше бонусом, ніж реальною підтримкою.

Однак насправді бонус — це не першочергова функція студентської стипендії. Винницький також додав, що вартість проживання у гуртожитках прив’язана до розміру стипендій. Саме цей чинник впливає на жахливий стан університетських гуртожитків.

У МОН планують не лише підвищити стипендії, а й надавати їм лише певній категорії студентів.

«Стипендії будуть залишатися у тих, кого держава замовляє і кому покриває 100% їх навчання, хто погодиться на перше гарантоване місце роботи та потребує цієї стипендії. До того ж вона буде збільшена до якихось нормальних сум, на які можна вижити», — сказав Винницький.

Наразі звичайна стипендія становить 2000 гривень, за особливі успіхи — 2910 грн, іменна та академічна стипендії, засновані Кабміном — 4 000 гривень на місяць, іменна академічна стипендія Верховної Ради — 4 400 гривень на місяць, академічна стипендія Президента України — 4 400 гривень на місяць. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Пес Патрон у Запоріжжі завітав на захід до школярів (ФОТОРЕПОРТАЖ) Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/v-ukrayini-hochut-skorotiti-chislo-otrimuvachiv-stipendiyi-sered-studentiv/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top