В Україні планують посилити відповідальність за ухилення від мобілізації

Окрім розгляду нових правил мобілізації, в Україні також планують посилити відповідальність у вигляді арешту та штрафів за ухилення від служби.

Про це повідомляє Акцент з посиланням на проєкт закону №10379, що опублікований на сайті Верховної Ради.

Так, за порушення правил військового обліку (наприклад, за ухилення від постановки на облік) пропонується збільшити штраф у розмірі від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8 500 до 17 000 грн). Зараз сума штрафу становить 3 400-5 100 грн.

За порушення законодавства про оборону, військовий обов’язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію пересічних громадян будуть штрафувати на суму від 25 500 до 34 000 грн, а посадовцям — від 34 000 до 85 000 грн.

Варто зазначити, що за порушення цього самого законодавства в особливий період штраф сягатиме від 34 000 до 51 000 грн для громадян та від 153 000 до 204 000 грн для посадовців.

Крім того, осіб, які порушать законодавство під час дії особливого періоду може бути затримано на строк до трьох годин для складення протоколу, а в необхідних випадках для встановлення особи та/або з’ясування обставин правопорушення — до трьох діб.

Додамо, що кримінальне покарання за ухилення від мобілізації наразі передбачено у вигляді від трьох до п’яти років позбавлення волі. Після прийняття змін до закону дане покарання може бути застосоване в тому числі для громадян, які відмовляють від проходження медичного огляду.

Нагадаємо, що раніше Акцент повідомляв про те, хто за новим законопроєктом залишиться без відстрочки від мобілізації.

ВАЖЛИВО. На даний момент це лище законопроект, він може зазнати змін під час розгляду у Верховній Раді. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/v-ukrayini-planuyut-posiliti-vidpovidalnist-za-uhilennya-vid-mobilizatsiyi/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top