В Україні затвердили Дорожню карту вакцинації від COVID-19: хто та де отримає дози першими

Почати перший етап вакцинації планують в січні. Всього передбачено 5 етапів.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов підписав Дорожню карту щодо проведення масової вакцинації від COVID-19 в Україні в 2021-2022 роках. Про це чиновник повідомив вчора, 24 грудня, на своїй сторінці в Facebook.

Степанов повідомив, що імунізація буде проводитися на базі кабінетів і пунктів вакцинації, яких зараз в Україні, за його словами, налічується понад 11 тисяч. Крім того, будуть організовані мобільні бригади по імунізації, а також тимчасові центри вакцинації. Міністр підкреслив, що вакцинація від COVID-19 в Україні буде виключно добровільною.

“У наших планах – охопити щепленнями від коронавірусної хвороби щонайменше 50% населення країни протягом 2021-2022 років. Початок першого етапу заплановано на січень. Терміни можуть зсунутись на незначний час. Це залежить від постачання вакцини”, – написав глава МОЗ.

Керівник МОЗ також оприлюднив інфографіку з деталями реалізації Дорожньої карти по вакцинації.

Перший етап буде охоплювати приблизно 355 тисяч осіб з критичним ризиком інфікування – медпрацівники, які надають допомогу хворим COVID-19, люди і працівники в інтернатних установах, будинках престарілих та військовослужбовці.

Під час другого етапу будуть вакцинувати людей з надзвичайно високим ризиком інфікування і тих, хто надає медпослуги. Таких приблизно 2,3 млн осіб.

Третій етап вакцинації охопить осіб з високим ризиком захворіти і тих, хто виконує функції з підтримки безпеки і життєдіяльності держави – близько 7,2 млн осіб. Четвертий етап передбачає вакцинацію людей з підвищеним ризиком інфікування і тих, хто виконує функції з підтримки безпеки і життєдіяльності держави – близько 11 млн чоловік. Під час п’ятого етапу будуть щеплювати інші категорії населення, які не входять до числа пріоритетних груп. Цей етап охопить близько 19 млн чоловік. Читайте також: Володимир Зеленський розповів, коли Україна може отримати безкоштовну вакцину від коронавірусу

Сообщение В Україні затвердили Дорожню карту вакцинації від COVID-19: хто та де отримає дози першими появились сначала на Forpost.

Источник: https://forpost.media/glavnoe/v-ukraini-zatverdili-dorozhnju-kartu-vakcinacii-vid-covid-19-hto-ta-de-otrimaie-dozi-pershimi.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top