Це єдине державне свято, закріплене в самій Конституції, і третій рік поспіль Україна святкує його в умовах воєнного стану, запровадженого через повномасштабне вторгнення рф, передає Укрінформ.
Верховна Рада України ухвалила і ввела в дію Конституцію 28 червня 1996 року о 9 годині 18 хвилин, після майже доби безперервної роботи.
www.ukrinform.ua/rubric-polytics/
Ухвалення Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.
Новітній конституційний процес розпочався одразу ж після ухвалення 16 липня 1990 року Верховною Радою УРСР Декларації про державний суверенітет України.
Вже у жовтні була створена Конституційна комісія. У період 1991-1996 р.р. комісії, окремо створені Верховною Радою та Президентом, розробили кілька проєктів Конституції.
/www.ukrinform.ua/rubric-polytics/
Їх тривалий час обговорювали, доповнювали, доопрацьовували.
Найгостріші суперечності викликали питання розподілу влади і власності, державна символіка, статус російської мови і статус Республіки Крим.
Ліві сили схилялися в бік применшення ролі президентської влади, приватновласницьких відносин, за надання однакового статусу українській та російській мовам і збереження автономного статусу Криму. Праві, в яких об’єдналися представники «партії влади», підприємницькі кола та депутати національної культурно-мовної орієнтації, виступали за сильну президентську вертикаль, гарантування всієї повноти приватновласницьких прав, панування української мови та ліквідацію автономії Криму.
Тим часом в країні діяла Конституція УРСР 1978 року з деякими змінами.
www.ukrinform.ua/rubric-polytics/
У ніч з 27-го на 28 червня 1996 року Верховна Рада ухвалила Конституцію України. Документ отримав підтримку двох третин депутатського корпусу (315 парламентаріїв).
У ньому визначалася сильна президентська влада, гарантувалися права приватної власності, затверджувалися нова державна символіка, статус української мови як єдиної державної, Крим визнавався автономною республікою в складі України.
Від початку ухвалення Основний закон України змінювався кілька разів.
При цьому в Конституції України 1996 року передбачена досить жорстка процедура внесення до неї змін та доповнень.
Для схвалення відповідних змін до різних її розділів вимагається від 2/3 до 3/4 голосів від конституційного складу Верховної Ради.
Якщо ж зміни скасовують чи обмежують права й свободи людини і громадянина або спрямовані на ліквідацію незалежності чи загрожують територіальній цілісності держави, то Конституція України взагалі не може бути змінена.
https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3878557-v-ukraini-sogodni-vidznacaut-den-konstitucii.html
Сообщение В Україні сьогодні відзначають День Конституції появились сначала на Газета МИГ.