Громадянам слід врахувати необхідність збереження своїх заощаджень, якщо вони мають у своєму володінні банкноти, які вже вийшли з обігу.
За інформацією Нацбанку, йдеться про застарілу готівку, частину якої вже не приймають як платіжний засіб. З 1 жовтня ці гроші можуть бути корисними, можливо, лише для колекціонування, але вони точно не матимуть особливої цінності найближчими роками, тому зберігати їх не має сенсу.
Згідно з повідомленням регулятора, важливо негайно обміняти купюри номіналами 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 та 200 гривень, а також монети номіналами 1, 2, 5 та 25 копійок, які випущені до 2003 року. Це можна зробити у відділеннях Нацбанку за такими адресами:
у Дніпрі: вулиця Воскресенська, 13;у Києві: Контрактова площа, 2а;в Одесі: вулиця Рішельєвська, 8;у Львові: вулиця Коперника, 4;у Хмельницькому: вулиця Володимирська, 91;у Харкові: Театральна площа, 1.
Також обмін можна провести у відділеннях ПриватБанку, Ощадбанку, ПУМБ та Райффайзен Банку, але не у всіх їхніх філіях. Адреси, де ця послуга доступна, вказані на веб-сайтах цих фінансових установ.
Пригадаємо, що починаючи з 1 жовтня 2019 року, монети номіналами 1, 2 та 5 копійок припинено приймати для готівкових розрахунків, вони виводяться з готівкового обігу. Аналогічна ситуація стосується і 25-копійкових монет з 1 жовтня 2020 року. Зараз у обігу залишається приблизно 7,2 мільярда монет номіналами 1, 2, 5 та 25 копійок.
Вже було обмінено майже 220 мільйонів штук монет. Банкноти старого зразка мало використовуються, становлять близько 1,5% від загальної кількості. За період з 2020 по 2023 рік вдалося обміняти 400 тисяч таких купюр. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/v-ukrayini-z-obigu-vivodyat-kupyuri-ta-moneti-yaki-groshi-slid-obminyati/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook