Финансирование сферы образования увеличится на 34 миллиарда
Кабмин принял проект государственного бюджета на 2021 год. Он предусматривает выделение 173,8 млрд. гривен на сферу образования. Это на 34 млрд. больше, чем в прошлом году.
Из них больше всего — 102,5 млрд. гривен — предлагают направить на образовательную субвенцию для выплаты зарплат учителям. Еще 21,2 млрд. гривен пойдут на увеличение зарплат педагогам, 1,4 млрд. гривен – в поддержку новой украинской школы, 1 млрд. гривен – на предотвращение распространения коронавируса в учебных заведениях, 0,5 млрд. гривен – на инклюзивное образование.
Согласно проекту госбюджета, зарплаты учителям должны увеличиться на 30%. Их минимальная зарплата возрастет примерно до 6-6,5 тыс. гривен. Но эксперты в сфере образования предполагают, что вопросом надбавок к зарплате будут манипулировать местные власти.
— На сьогодні 102,5 мільярдів гривень — це освітня субвенція для вчителів. Очікується підвищення зарплат на 30%. На перший погляд здається, що це добре. Але коли ця субвенція доходить на місця, кожний місцевий бюджет по-різному планує використати ці фінанси і розраховує їх на різні потреби. Ми це спостерігаємо через те, що у Запоріжжі немає людей, які здатні відстоювати інтереси освітян. І це проблеми для всієї міської системи освіти, — отметила руководитель Запорожского областного отделения Всеукраинской общественной организации «Асоціація працівників дошкільної освіти» Юлия Погребняк в эфире программы «День. Тема» на телеканале TV5.
Несмотря на повышение зарплат и субвенций, педагоги отмечают существенное недофинансирования некоторых направлений.
— Педагоги підіймають питання недофінансування сфери освіти. Воно спостерігається за 17 напрямками. Наприклад, врахування при субвенції фактичної кількості класів, поділу на групи, безоплатне проходження профогляду. Але найголовніше, що викликає обурення це те, що асигнування на освіту має складати до 7% від ВВП. Це приблизно 315,4 мільярди. А ми бачимо, що цю суму колосально знизили, — отметила Юлия Погребняк.
По словам руководителя Запорожского областного отделения Всеукраинской общественной организации «Асоціація працівників дошкільної освіти», закладывать деньги на образование нужно и на местах.
— В першу чергу, гроші необхідно виділяти на питання безпеки. Сюди відноситься і пожежна безпека, і функціонування навчальних закладів в умовах пандемії. Також важливим є питання розвитку. Це створення центрів Steam-освіти, робототехніки, ІТ-технологій. Крім цього необхідно розвивати інклюзивно-ресурсні центри, бо вони знаходяться у занепаді, — подытожила Юлия Погребняк.
Ранее «Индустриалка» сообщала, что из-за недофинансирования школам пришлось готовится к новому учебному году в условиях пандемии за свой счет.
Сообщение В Украине увеличится финансирование сферы образования: куда пойдут деньги появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/v-ukraine-uvelichitsya-finansirovanie-sferyi-obrazovaniya-kuda-poydut-dengi
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook