Фахівці кажуть: причиною цього є покращення умов праці та збільшення зарплат в Україні. З іншого боку – українців відлякують можливості бути «кинутими» за кордоном.
Тим часом Польща, яку заробітчани вважають відправною точкою для пошуку роботи у більш розвинутих країнах ЄС, втрачає серед них популярність . Відбирають паспорти, не виплачують зарплати, примушують до рабської праці – це лише один бік проблеми. Інший – ким українці відчувають себе у Польщі.
Ситуацію загострило ухвалення так званого «антибандерівського» закону та бажання частини польських політиків-націоналістів налаштовувати суспільство проти українців.
Проблеми заробітчанам створює незнання мови держави, де вони працюють. Втім навіть у країнах Балтії, де розуміють і російську — це не гарантує ані захисту прав, ані рівня оплати, як у місцевих.
«Безвіз» відкрив європейські кордони для українців, але експерти радять проаналізувати всі «за» та «проти», перш ніж ставити на собі клеймо «заробітчанин».
Українські ж фахівці з працевлаштування наприкінці року почали говорити про скорочення потоку українців, які хочуть виїхати за кордон на заробітки.
Тож, кажуть заробітчани, відоме твердження «Краще там, де нас немає» цілковито перекреслюється іншим: вдома-краще.
[embedded content]
Источник: https://tv5.zp.ua/news/v-ukrayini-z-yavilas-tendentsiya-do-skorochennya-trudovoyi-migratsiyi/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook