В умовах воєнного часу в законодавство про трудові відносини в Україні внесено зміни

Через війну в Україні багато людей лишилося без роботи. Рашистське вторгнення спричинило хвилю безробіття та поставило мільйони людей на межу виживання. Багато українців не мають підтвердження трудової діяльності, тож вимушені звертатися до центрів зайнятості.

Того тижня, 6 травня, президент України підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану».

Про це повідомили в Запорізькій обласній військовій адміністрації.

За цим Законом, статус безробітного надається громадянам з першого дня реєстрації за їх особистою заявою без вимог до наявності підходящої роботи.

На час дії воєнного стану внутрішньо переміщеним особам надаватиметься статус безробітного без застосування звичайних вимог. Крім цього, зможуть зареєструватися внутрішньо переміщені особи, які не розірвали трудові відносини. Припинити трудовий договір вони можуть в односторонньому порядку, подавши до центру зайнятості заяву на ім’я роботодавця. Зі свого боку центр зайнятості має повідомити про це роботодавця, Пенсійний фонд та територіальний орган Державної податкової служби (будь-яким засобом комунікації). Зауважимо, що датою звільнення вважатиметься наступний день після подання такої заяви, — пояснюють в адміністрації.

Що стосується допомоги по безробіттю, то нарахування виплат допомоги по безробіттю може здійснюватися без особистого відвідування клієнтом центру зайнятості, якщо він не рідше ніж раз на 30 календарних днів підтверджуватиме намір перебувати в статусі (будь-якими засобами комунікації, зокрема електронними).

Максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати розміру 1,5 мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, тобто — 9750 гривень. Зверніть увагу, що виплата допомоги припиняється в разі, якщо безробітний понад 30 днів перебуває за кордоном. Розмір допомоги для внутрішньо переміщених осіб встановлюється на підставі відомостей, наявних в державних реєстрах, а також податкової звітності за останній звітний період — IV квартал 2021 року або річної звітності за 2021 рік.

Ознайомитися з повним текстом Закону можна тут: https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/pubFile/1279685

Источник: https://forpost.media/glavnoe/v-umovakh-voiennoho-chasu-v-zakonodavstvo-pro-trudovi-vidnosyny-v-ukraini-vneseno-zminy.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top