У Запорізькому машинобудівному вищому професійному училищі є гарні умови для навчання й можливість отримати додаткову стипендію
Які спеціальності й в яких умовах можна отримати у Запорізькому машинобудівному вищому професійному училищі, а головне — де потім можна гарантовано працювати. Про це йшла мова в черговому випуску «День. Тема» на телеканалі TV5, де обговорювали професійну підготовку. Гостем студії стала заступниця директора Запорізького машинобудівного вищого професійного училища Наталя Попова.
— Державний навчальний заклад «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище» — один з 29 закладів професійної професійно-технічної освіти Запорізької області, — розповіла Наталя Попова. — Ми готуємо кваліфікованих робітників за 25 інтегрованих професій. Наш заклад досить потужний, один з найбільших закладів області. Кількість учнів перевищує тисячу. У 2017 році наш заклад був об’єднаний з трьох державних навчальних закладів. Це Запорізьке машинобудівне вище професійне училище, Запорізький професійний ліцей й Запорозький професійний промисловий ліцей. На сьогодні маємо матеріально-технічну базу трьох навчальних закладів. До об’єднаного ЗМВПУ перейшов найпрофесійніший педагогічний колектив. В нас є два навчальні корпуси, два гуртожитки.
Наші майстерні, думаю, можуть створити конкуренцію системі професійної освіти Східного регіону. Звичайно у нас є старі верстати, але це для початку першого курсу. У нас є й досить сучасне обладнання, на якому проводимо підготовку кваліфікованих робітників. Є токарні майстерні, майстерні слюсарного діла та сучасні майстерні з підготовки електриків та зварників. Ми проводимо навчання, звичайно, згідно з навчальними правилами та програмами. Але чим наш заклад відрізняється від інших, що ми працюємо доти, доки учень не зрозуміє, не навчиться. Може саме цим й пояснюється дуже високий відсоток працевлаштування наших випускників.
— Тобто, у вас не тільки вивчають теорію, але й є де проходити практику.
— Звичайно. Ми проходимо практику в наших майстернях. Й нашою перевагою є те, що на базі нашого закладу відкритий навчально-практичний центр «Механічна обробка металу». Там стоїть досить сучасне обладнання — токарні, фрезерувальні та шліфувальні верстати. Ми проводимо підготовку наших учнів на цих верстатах, а також надаємо послуги населенню. Ми проводимо перепідготовку, підвищення кваліфікації, стажування представників підприємств й незайнятого населення. Це покращує фінансову спроможність нашого закладу.
Також у нас є стем-лабораторія з 3D-принтером, віртуальними окулярами й сучасна фотолабораторія.
— У вас є професії не тільки для хлопців, але й для дівчат?
— Звичайно. У нас є касири в банку, контролери верстатних й слюсарних робіт.
Ми один з навчальних закладів, який навчав дітей з вадами слуху. У нас навчалися учні на слюсаря механоскладальних робіт. Це були маленькі групи, але ми навчали таких дітей і стовідсотково їх працевлаштовували.
Хочу сказати, що ще в нас є лабораторія. Вона з`явилася в цьому навчальному році. Там є сучасні тренажери з професій машиніст крана (кранівник), електрогазозварник. А також є стенди для проведення лабораторних робіт з професії електромонтер.
Також ми є учасниками проєкту «Модернізація системи професійно-технічної освіти для потреб регіонального ринку праці». Завдяки чому в нас є професійна лабораторія з тренажером мостового крана. Це дає змогу учням відпрацювати свої уміння та навички в умовах, наближених до виробництв, перед виходом на виробничу практику на підприємство.
— Хто є вашими соціальними партнерами в підготовці кваліфікованих робітників?
— Працюємо з багатьма підприємствами. А останнім часом досить потужний соціальний партнер — це підприємства Групи Метінвест. Між нами укладений договір на оплачувану виробничу практику для наших учнів й надання їм першого робітничого місця. Наразі підписано договір між Метінвестом й нашим навчальним закладом, щодо затвердження стипендії для учнів нашого закладу з професії верстатник широкого профілю після 9 класу та токар після 11 класу. Учні цих професій, окрім звичайної академічної стипендії в 500 грн будуть отримувати стипендію від Метінвесту 700 грн щомісяця, навіть у літній період. Це на першому курсі. А на другому та третьому курсі стипендія буде складати відповідно до 1000 грн й до 1200 грн, в залежності від успішності в навчанні. Це вагомий внесок.
Користуючись нагодою, запрошую на навчання в групи Метінвест випускників 9-х та 11-х класів за професіями верстатник широкого профілю та токар. Після закінчення навчання ці діти будуть працевлаштовані на підприємствах Метінвесту – це «Запоріжсталь», «Запоріжвогнетрив», Запорізький ливарного-механічний завод, «Запоріжкокс» і «Метінвест-Промсервіс».
— Які ваші плани на найближчу перспективу?
— Найближчім часом — виконання плану регіонального замовлення, який складає 336 учнів. Ми набираємо верстатників широкого профілю, токарів, електрогазозварювальників, електромонтерів, слюсарів-ремонтників, слюсарів-інструментальників, машиністів кранів (кранівників), контролерів верстатних й слюсарних робіт, штукатурів, касирів в банку, слюсарів колісних транспортних засобів. Тобто, у нас великий арсенал професій.
Також плануємо разом з Центром кар’єри Метінвест розпочати потужну системну профорієнтаційну компанію, починаючи з вересня на 2021-2022 навчальний рік.
— Які ще умови для тих, хто у вас навчається?
— У нас досить великий відсоток учнів, які приїжджають з районів й області. Для них є два гуртожитку, в яких працюють п’ять вихователів. Графік роботи вихователів складений так, що учні, які проживають в ньому, ніколи не залишаються без вихователів. Думаю, для батьків це важливо.
Існує у нас така традиція — щосереди вихователі разом з учнями готують одну велику страву, на кожному поверсі. Це не тільки навчає дітей кулінарії, але й привчає до самостійності.
Маємо два футбольні поля, є тенісні столи. Є власна, безкоштовна для наших учнів, тренажерна зала.
Є молодіжний гурток «Green Guys», який займається самодіяльністю. Він виступає не лише в нашому закладі, але і беруть участь в міських заходах.
Наш заклад знаходиться на 2-му Шевченківському мікрорайоні. У нас дуже зручне розташування в місті. Від нас можна без проблем добратися в будь-яку точку міста.
Читайте також: Як у Запоріжжі зробити перший крок до успішної кар’єри і отримувати додаткову стипендію.
Фото з сайту Запорізького машинобудівного вищого професійного училища
Сообщение В якому запорізькому училищі й на яких умовах можна отримувати додаткову стипендію появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/v-yakomu-zaporizkomu-uchilishhi-y-na-yakih-umovah-mozhna-otrimuvati-dodatkovu-stipendiyu
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook