В Запоріжжі до Дня кримськотатарського прапора підняли прапор на головній площі міста

Кримськотатарський прапор замайорів над площею Фестивальною в Запоріжжі.

Про це повідомляє Радіо Свобода, яке люб’язно поділилося фоторепортажем із місця події.

Сьогодні, 26 червня у всіх куточках світу відзначають День кримськотатарського прапору. Запорізька діаспора влаштувала акцію на площі Фестивальній. Учасники акції заспівали гімн України та підняли кримськотатарський прапор на флагштоці.

«Сьогодні в усьому світі відзначається День кримськотатарського прапору. І ми вже котрий рік поспіль підіймаємо прапор на центральній площі міста Запоріжжя. Хочемо, по-перше, відзначити цей день, аби люди розуміли, що в Україні є корінні народи, і кримські татари – це один з корінних народів України. Хочемо нагадати про це. По-друге, хочемо показати солідарність з кримськотатарським народом, який зараз потерпає від репресій за національною і релігійною ознаками на окупованих територіях», – розповіла співорганізаторка акції Наталя Опенько.

Таку акцію в Запоріжжі проводять вже п’ятий рік поспіль. Журналісти повідомляють:

День кримськотатарського прапора почали відзначати кілька років тому в Криму. Датою святкування був обраний перший день другого Курултаю кримськотатарського народу, який пройшов 26-27 червня у Сімферополі в 1991 році.

20 лютого 2014 року офіційно проголошене Верховною Радою України днем початку тимчасової окупації Криму та Севастополя Росією.
Читайте також: В Запоріжжі суд виправдав жінку, яка написала розписку чорнилами які щезають

Источник: https://forpost.media/novosti/v-zaporizhzhi-do-dnia-krymskotatarskoho-prapora-pidnialy-prapor-na-holovniy-ploshchi-mista.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top