В Запоріжжі говорили про безхатченків та расизм

В кіноклубі Docudays UA «Долоні» відбувся онлайн-кінопоказ стрічки про життя безхатченків

Короткометражну стрічку «Готель 22», зняту документалісткою Елізабет Лонг (2014, США), подивились онлайн глядачі кіноклубу Docudays UA «Долоні», що працює при Запорізькій обласній бібліотеці для юнацтва.

киноклуб

Події стрічки відбуваються протягом однієї ночі в звичайному автобусі № 22 у Пало Альто (Кремнієва долина), який багато років вночі перетворюється на неофіційний притулок для безхатченків.

Після перегляду учасники зустрічі поділились своїми першими сумними враженнями. Вони побачили в стрічці прояви дискримінації і ксенофобії щодо бездомних та афроамериканців, порушення їх прав. Розмова плавно перетекла на події, які зараз відбуваються у Запоріжжі.

киноклуб

На зустріч запросили громадську активістку Олену Макайя. Пані Олена розповіла про історію, яка сталася з її сім’єю і зараз жваво обговорюється.

Річ у тому, що пані Олена має чудову багатодітну інтернаціональну родину. Чоловік Олени — Мишель Макайя (уроженець Конго) більш двадцяти років мешкає в Запоріжжі.

Нещодавно, коли подружжя поверталося додому з супермаркету, вони вирішили скористатися службою таксі (BOLT).

Водій, коли побачив чоловіка, образив Мишеля, назвав його мавпою і відмовився везти. Про цей випадок расизму засмучена Олена написала на своїй сторінці у Фейсбук.

Її друзі і громадськість міста підтримали сім’ю Макайя, почався резонанс в соцмережах, долучились ЗМІ. В результаті водія звільнили і відключили від мережі BOLT.

Адміністрація вибачилась перед сім’єю Макайя онлайн. Зараз в соцмережах розпочалася акція «НЕ буть BOLTом, не толеруй расизм!».

киноклуб

Експертка заходу — Оксана Бекетова, голова Запорізької обласної організації Товариства Червоного Хреста України, розповіла про велику волонтерську роботу щодо покращення соціальних умов бездомних в Запоріжжі.

«На жаль, місцева влада байдужа до проблем безхатченків. Вони жодного разу не приходили на наші заходи, які регулярно проводять волонтери.

Не цікавились банком одягу. Не бачили, як відбувається гаряче харчування бездомних і яка велика черга людей стоїть за їжею! А знаєте, скільки треба прикласти зусиль, щоб люди залишалися людьми?! Вулиця — швидко поглинає. Нам хоча б молодь уберегти.

Тридцять ліжко-місць для безхатченків в місті — це просто смішно! Запоріжжю дуже потрібен соціальний готель!

І у нас є таке місце — модульне містечко для вимушених переселенців з зони ООС. Там їх зараз залишилось 60 -70 сімей. Вони вже стали справжніми мешканцями нашого міста.

Давно треба покращити їх побутові умови і переселити в гуртожитки, де є вільні місця. А компактне модульне містечко зробити соціальним готелем для проживання і соціалізації бездомних людей. Тільки було б бажання це вирішити!», — зазначила Оксана Бекетова.

киноклуб

Громадська активістка і волонтерка Ада Мірська запропонувала запрошувати на наступні зустрічі представників міської влади: «Нам треба шукати рішення проблем і вимагати від влади створення програми щодо безпечного простіру для життя вразливих верств населення» .

До обговорення долучилась Ірина Федорець, заступниця начальника філії Державної установи «Центр пробації в Запорізькій області».

«Бездомні не завжди були безхатченками. Треба про це пам’ятати! Це, насамперед — люди, вони мають право гідно жити! Якщо наша влада відчула би ці тяготи на собі, вони б змінили свое ставлення до бездомних.

киноклуб

Треба змінюватись кожному з нас, а не засуджувати незахищені верстви населення. Також важливо виховувати толерантність в громаді» — підкреслила Ірина Анатоліївна.

Ірина Федорець розповіла про свою роботу з умовно засудженими. Саме вони частіше страждають від дискримінації в суспільстві, і не мають надійних умов для мешкання, роботи, коштів для гідного їснування.

киноклуб

Багато важливих тем обговорювали громадські активісти під час онлайн-зустрічі. Експертка Оксана Бекетова резюмувала: «Нам важливо збиратися всім разом! Обговорювати наболіле. Виносити пропозиції. Допомогати один одному.

Проводити спільні акції. Іноді спілкуватися для того, щоб тебе просто вислухали інші. А ще треба об’еднуватися, запрошувати до діалогу владу і організовувати громадські слухання».

Наприкінці заходу модераторка кіноклубу Docudays UA «Долоні» Лариса Головко подякувала всім присутнім за жваву дискусію і нагадала, що зараз триває збір підписів за відкриття соціального готелю в Запоріжжі для бездомних. І анонсувала наступні онлайн-покази, які відбудуться вже скоро, на початку травні.

киноклуб

***

Проект «Гавань надії»: соціальному готелю для безхатченків у Запоріжжі — бути!» реалізується ГО «Комунікаційний центр «Долоні» з березня по липень 2021 р. завдяки підтримці мережі кіноклубів з прав людини Docudays UA в рамках адвокаційної кампанії «Кампанія з підвищення рівня впливу громади на процеси прийняття рішень на місцях та розвитку демократичних стандартів врядування – на підтримку реформи децентралізації».

Читайте також: На защиту Запорожской областной библиотеки для юношества встал город

Сообщение В Запоріжжі говорили про безхатченків та расизм появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/v-zaporizhzhi-govorili-pro-bezhatchenkiv-ta-rasizm

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top