В Запоріжжі під приватизацію хочуть віддати готель

Готель, що знаходиться у власності Запорізької обласної ради, розміщено майже на головному проспекті. Сьогодні, одним зі шляхів виходу з фінансової кризи для готелю бачать приватизацію.

Готель «Україна» знаходиться в самісенькому серці Запоріжжя — поряд с площею Фестивальною. Монументальна будівля в 7000 квадратних метрів знаходиться на балансі Запорізької обласної ради. Однак ситуація така, що готель роками терпить збитки.

Для того, щоб розібратися в ситуації, Облрада створила тимчасову депутатську комісію, яка мала вивчити всі нюанси та визначити найбільш адекватні шляхи вирішення проблеми збиткового готелю, який існує за рахунок субвенцій з обласного бюджету.

Про нинішній стан справ та перші результати роботи тимчасової депутатської комісії, розповів депутат Запорізької обласної ради від фракції «Європейська Солідарність» Сергій Лишенко. Він розповідає, що збитковим готель став ще до карантину, у 2019 році. У тому ж році готель вперше не отримав дотацію із бюджету області. Тож, скоріш за все він і раніше не мав прибутків, але за рахунок бюджету ситуація маскувалася. Гроші також могли просто виводити. Наприклад, вартість вивіски, що на фото — 100 000 гривень.

На одне із засідань комісії запросили нинішнього директора готелю. Він заявив, що єдиним виходом з кризи бачить приватизацію будівлі, тобто зміну власника:

«Бо коли керівника спитали шляхи виходу з кризи, то єдиний озвучений шлях це приватизація. І ось тут мене зацікавило. Тобто керівник комунального підприємства прямо зазначає, що треба змінити власника, бо нинішній власник не ефективний. Функція власника призначати менеджмент та контролювати його. Згоден власник попередніх років був не ефективним. Він не контролював роботу менеджменту та дотував його прорахунки,» — зазначив Сергій Лишенко. Та ще більше депутатська комісія здивувалася, приїхавши на виїзне засідання до готелю: «Вже на місці вдалося з’ясувати яку саме схему запущено щодо готелю «Україна». Не зважаючи на те, що майже 2 роки готель не працює в ньому досі не звільнено штат. Який не працює, на роботу не ходить, але заробітна плата нараховується. При цьому на підприємстві де немає електроенергії щоб роздрукувати звіт працює 16 працівників з середньою заробітною платою в 8,9 тисяч грн. Для порівняння поряд в КП «ЗІРР», яке в докарантинні часи було прибуткове, а наразі має збиток в 16 тисяч грн працює 2 працівники з зарплатою в 7,9 тисяч грн.»

Заборгованість по зарплаті перед не працюючими працівниками сягнула вже декількох мільйонів гривень. В готелі потрібно зробити капітальний ремонт, підключити наново електрику. Сергій Лишенко стверджує, що це схема, яка має досить реальний розрахунок по привласненню будівлі готелю:

«А тепер саме цікаве, як бачу схему:
1. Штучно на «віртуальних» людях нарощується заборгованість по ЗП. Для цього готель умисно приведено до неробочого стану.
2. Розмір заборгованості нарощується до такого розміру, щоб жодному інвестору не було рентабельно гасити заборгованість по ЗП та відновлювати готель.
3. Готель виставляється на приватизацію і такий інвестор знаходиться – той хто стоїть за цими 16 віртуальними працівниками.
4. «Інвестор» витрачає кошти на погашення заборгованості з ЗП. Працівники ці кошти отримують і повертають назад «інвестору». Той в свою чергу за ці кошти відновлює роботу і починає працювати в своєму готелі в центрі міста купивши його за бесцінь (враховуючи повернення коштів),» — каже Сергій Лишенко

Однак депутат має своє власне бачення щодо виходу з кризового стану, й повернення готелю до нормальної роботи. При цьому в діях директора він вбачає ознаки кримінального правопорушення, і вимагає перевірки усіх віртуальних працівників готелю:

«Моя пропозиція щодо висновків роботи комісії буде виглядати наступним чином:
1. Розірвання контракту з директором.
2. Звільнення працівників. Треба зафіксувати збитки, а не нарощувати їх щомісячно.
3. Проведення перевірки, в т.ч. зі зверненням до правоохоронних органів щодо формування заборгованості. Треба перевірити хто з «працівників» де і як працював, як приймався де працював в період простою тощо.
4. Надання кримінально-правової оцінки діям директора який занедбав готель та допустив збитки.
5. Передача готелю як цілісного майнового комплексу в довгострокову оренду, для погашення заборгованості з заробітної плати.
6. Питання приватизації має розглядатися виключно після погашення всіх збитків та притягнення винних осіб до відповідальності.»

Редакція Форпост буде й надалі слідкувати за роботою тимчасової депутатської комісії, щоб побачити реальні результати її роботи.

Читайте також: На Запоріжжі вандали пошкодили меморіал Небесної сотні та героїв АТО

Источник: https://forpost.media/novosti/v-zaporizhzhi-pid-pryvatyzatsiiu-khochut-viddaty-hotel.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top