19 жовтня в Запоріжжі вдруге пройде» фестиваль української національної творчості патріотичного спрямування «З вірою в Україну!»
Фестиваль знову згуртує тих, хто палко любить рідний край, сповнений творчості та відданий Вітчизні. Вони – знакові особистості в нашій області.
Перший обласний фестиваль «З вірою в Україну!», який 2017 року започатковано за ініціативи ГО «Запорізьке обласне об’єднання «Ветерани Запоріжжя за Україну», зібрав понад 25 творчих колективів. Аматори та професійні виконавці стверджують: врятує нашу Україну любов до рідної землі, повага одне до одного, розуміння та воля до життя.
Цього року такий творчо-патріотичний захід буде знову налаштовувати запоріжців єднатися заради добра та краси.
– Хочемо, щоб фестиваль, попри негаразди та проблеми, вселив у душі наших людей, наших запоріжців віру в Україну, бо без віри ми нічого не зможемо зробити, – говорить Ірина Лосєва, співголова президії обласної координаційної ради громад-ських об’єднань і організацій по роботі з громадянами, які потребують соціальної підтримки, член оргкомітету фестивалю «З вірою в Україну!».
Виходили на Майдан
Для Андрія Овчаренка, голови правління громадської організації «Запорізьке обласне об’єднання «Ветерани Запоріжжя за Україну», афганська війна була серйозним випробуванням у житті. Багато що зрозумів і повернувся додому зовсім іншим. У бойових умовах, каже, людина очищається. Саме тут вона справжня.
Сьогодні Андрія та його однодумців бентежить майбутнє України. Вони гостро відчувають потребу змін у країні. Це почуття привело їх на Майдан, організувало в «Самооборону».
– Ми вважаємо, що Україна має бути процвітаючою країною, щоб кожній людині жилось комфорт-но. Тому й стояли наші спілчани на майданах заради ідеалів справедливості, йшли в АТО, – каже Андрій.
Його спілчанин Дмитро Гапанюк 2014 року в числі перших волонтерів за свої кошти їздив у зону антитерористичної операції – район Дебальцево. Забезпечував земляків необхідними речами та продуктами.
– Найбільше вразили люди на передовій. Щодня ризикують життям, ідуть у бій, ідуть на смерть, а основна маса людей навіть не задумується над тим, що відбувається неподалік у сусідній області, – розповідає Дмитро.
Воювали на Сході
Події на сході України відбились і на долі Віталія Бондаренка. Його ніхто не викликав до військ-комату. Сам запропонував свій бойовий досвід, здобутий на Кубі. Віталій Бондаренко служив у складі Бердянського прикордонного загону.
Для нього та Дмитра Хуртака, теж запоріжанина, 2014 рік запам’ятався на все життя. Від Новоазовська до Успенки Донецької області об’їздили на своїх бойових машинах, захищаючи кордон країни, вселяючи віру місцевих жителів у мирне вирішення конфлікту.
А тепер їх, активістів ГО «Запорізьке обласне об’єднання «Ветерани Запоріжжя за Україну», бентежить доля ветеранів АТО: адаптація до мирного життя, реабілітація. Ініціюють акції допомоги медичними препаратами, зі здачі крові для тяжко хворих земляків. Зустрічаються в школах з учнями, аби пробудити в них почуття патріотизму, милосердя та толерантності.
Концерт просто неба
Серед учасників фестивалю творчі колективи військових підрозділів Запорізької області. Донецький аеропорт, Іловайськ – Південний котел, Дебальцевський плацдарм, Авдіївська промзона. Ці та інші найскладніші військові операції на сході України закарбувались на карті бойового шляху 55-ї ОАБр «Запорізька Січ» назавжди.
Роман Бесараб у цивільному житті був істориком. З 2014 року – у Збройних Силах України. Капітан, офіцер відділення морально-психологічного забезпечення. Розповідає, що українська армія динамічно розвивається. Має зовсім інший рівень технічного забезпечення, відповідає європейським зразкам бойової підготовки.
– Сьогодні в колективі немає молодих офіцерів, котрі лише з книжок знають, що таке війна. Закінчивши академію, вони пройшли серйозні випробування в АТО, – говорить Роман. – Артилерія – це колективний рід військ, одна людина не впорається ні з чим. Тому тут звикли покладатись один на одного – як у побуті, так і в бою.
Події на сході України спонукали й Олега Цупренка змінити вектор своєї цивільної діяльності. Разом зі своїм підрозділом воював практично по всій лінії фронту: від Маріуполя до Горлівки. Брав участь у всіх найскладніших боях. То була, згадує, щоденна робота – оборона Батьківщини.
Він пишається тим, що на останніх змаганнях минулого року батарея з його дивізіону була визнана найкращою із причіпної артилерії та найкращою батареєю Збройних Сил України. «Ми завжди стараємося гідно виконувати свій військовий обов’язок, бути готовими до неочікуваних ситуацій», – розповідає Олег.
Військові зізнаються: приємно, коли й про них не забувають. Вдячні волонтерам, які у важкі часи забезпечували обмундируванням, засобами захисту, обладнанням. Учням, які писали листи, надсилали малюнки. А ще у далекому краї зігрівала пісня.
– Минулого літа, коли ми були там у відрядженні, до нас приїздили артисти, – згадує Олег. – Прямо посеред лісу – гітара, виступи. Вільного часу обмаль, та по команді «Всім припинити! Приїхали артисти!» на кілька годин запанувала тиша. Добре, якщо про тебе турбуються, пам’ятають співвітчизники.
… Україна починається в душі кожного з нас. Треба прагнути позитивних змін і наближати їх своїми вчинками, своєю повсякденною працею. А творчим людям – гуртуватися. З вірою в Україну!
Де і коли
Фестиваль української національної творчості патріотичного спрямування «З вірою в Україну!» відбудеться 19 жовтня о 12.00 в Палаці культури «Орбіта».
Автор: Ольга ДРОЗДОВСЬКА
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/v-zaporizhzhi-proyde-originalniy-festival-dlya-nebayduzhih-lyudey
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook