Сьогодні, 14 листопада, відбулася екологічна акція «Врятуємо Дніпро разом»
У рамках традиційної екологічної акції відбулося кілька подій — це висадка дерев на Хортиці та в Заводському районі, чистка водолазами дна Дніпра та зариблення головної водної артерії України.
Акція «Врятуємо Дніпро разом» проходить у Запоріжжі вже дев’ятий рік поспіль. Окрім вищеназваних заходів, щорічно також проходив масштабний суботник та квест для школярів, але у зв’язку з тим, що в Україні впроваджено карантин вихідного дня, цьогорік масові заходи не проводять.
Організаторами екологічної акції традиційно виступає комбінат «Запоріжсталь» та громадська спілка «Зелений центр Метінвест Запоріжжя».
— Цю екологічну акцію ми проводимо вже дев’ятий рік поспіль. Це не тільки частина нашої соціальної відповідальності, але й добра багаторічна традиція, — зазначив начальник відділу взаємодії з персоналом ПАТ «Запоріжсталь» Володимир Рибаченок. — Дуже приємно, що до акції кожного року долучаються багато запоріжців. Цього року ми проводимо її з урахуванням епідситуації в країні. Будемо сподіватися, що наступного року вона знову стане масштабною. Але незважаючи на невелику кількість людей, ми робимо дуже вагому справу — поліпшуємо стан нашого Дніпра, висаджуємо дерева, а це найголовніше.
Саме регулярне проведення акції вже стільки років дозволяє говорити про поліпшення стану Дніпра та суттєве збільшення кількості зелених насаджень у місті.
— Сьогодні у нас організовано три заходи — це висадження дерев в Заводському районі та на Хортиці, а також зариблення та очищення Дніпра на Набережній. На жаль, через пандемію коронавірусу не вдалося провести цей захід так масштабно, як вже звикли запоріжці, але головне — це результат, який отримає наше місто від цієї акції. Стан Дніпра покращиться, стане більше дерев, — зазначив керівник громадської спілки «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» Олександр Балаба. — Також хочу підкреслити, що нам традиційно допомагають підводники, сьогодні вони знову витягли цілий причеп сміття з Дніпра.
Перш ніж випустити в річку підрослих мальків, дно річки прибрали члени обласної федерації підводного полювання, дайвінгу та рибальства. За кілька годин витягли 15 мішків сміття.
Здебільшого — це пластикові пляшки, скати, рибальське приладдя, старий одяг, залізо та скло. Підводники кажуть, що, мабуть, деякі люди використовують Дніпро в якості сміттєвого бака. У цьому році водолази навіть витягли мангал з річки!
— Ми сьогодні, як завжди, полювали за сміттям. Дуже багато його за п’ять годин витягла наша команда, — розповів підводний полювальник Олександр Дулов. — Чомусь запоріжці продовжують смітити і просто кидають усе те, що непотрібно у воду. Всі ці речі забруднюють Дніпро, вони довго розкладаються, особливо пластик, а також заважають розвиненню флори і фауни. У цьому році ми знайшли навіть дірявий мангал. Минулих років були і ноутбуки, і телефони. Хочеться, щоб сміття було менше. На жаль, роботи нам ще вистачає.
Як розповів віце-президент обласної федерації підводного полювання, дайвінгу та рибальства Геннадій Ушаков, їхня федерація кожен рік бере участь у екологічній акцій і пишається цим. Планують співпрацювати і надалі.
Також дайвери закликають запоріжців не смітити на березі річки, забирати з собою сміття. Тільки так буде можливо побачити результат роботи членів федерації, а інакше вони просто не будуть встигати виловлювати все те, що накопичується у Дніпрі.
Після того, як дайвери почистили дно, у Дніпро випустили товтолоба. Ця риба вважається чистильником річки — вона поїдає синьо-червоні водорості, які в останні роки дуже розрослися в водах Дніпра.
Зарибок до Запоріжжя доставили з Пологівського району, де його спеціально вирощують.
— Зариблення дозволяє повільно, але впевнено збільшувати кількість риби, яка мешкає в Дніпрі. Саме регулярність акції дає можливість стверджувати, що стан Дніпра поліпшується у порівнянні з тим, що було ще п’ять років тому, — розповів заступник голови Запорізької обласної організації Українського товариства мисливців і рибалок Олександр Марченко. — Ми сьогодні випустили в річку 2 тонни 100 кілограмів товстолоба — 17 тисяч екземплярів. Це дворічний мальок, який є найбільш придатним для випуску. Він уже адаптований і у нього високе виживання.
Традиційно випуск риби у Дніпро — видовище яскраве. Як це було, дивіться у нашому фоторепортажі.
Читайте також: Запорожские подводные охотники помогли детскому дому-интернату
Фото Олександра Прилепи
Сообщение В Запоріжжі у Дніпро випустили понад дві тонни товстолоба — фото появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/v-zaporizhzhi-u-dnipro-vipustili-ponad-dvi-tonni-tovstoloba-foto
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook