В Запоріжжі вандали з лютою ненавистю практично знищили патріотичний мурал — фото

Практично знищено мурал «Доба нескорених», відкритий в районі Центрального автовокзалу рік тому

Відкриття патріотичного муралу відбулося в рамках святкування 100-річчя Української революції.

Безручко мурал

Центральний персонаж панно — генерал-хорунжий Армії УНР Марко Безручко, який народився в селі Великий Токмак (нині місто Токмак). Одну в вулиць міста названо в його честь.

На панно, яке відкрито 20 жовтня 2019, автор — запоріжець Валерій Дзиган також зобразив військовослужбовців ЗСУ, бронетехніку, герб і національні прапори. Вартість роботи склала близько 30 000 гривень.

Як зазначав на відкритті директор департаменту культури, туризму, національності і туризму Запорізької ОДА Владислав Мороко, «це вже другий мурал, який відкривається в Запоріжжі в рамках програми, започаткованої в минулому році».

Перший мурал знаходиться навпроти будівлі Національного університету «Запорізька політехніка» — його намалювали на стіні обласного театру ляльок. Він присвячений полковнику армії УНР Петру Болбочану.

За словами Владислава Мороко, героїв патріотичних муралів визначав Інститут національної пам’яті в рамках проекту «12 друзів Коновальця».

В армію УНР Марко Безручко вступив навесні 1918 року. Довгий час служив в Генштабі, а в квітні 1919 року став начальником штабу корпусу Січових стрільців, яким командував полковник Євген Коновалець — засновник і лідер Української військової організації та Організації українських націоналістів.

Передбачається, що наступний патріотичний мурал буде присвячений правозахиснику Петру Григоренку.

Безручко мурал

…На мій погляд, місце для патріотичного муралу в честь Марка Безручка було вибрано досить дивне. Воно абсолютно безлюдне, берег річки заріс очеретом, навколо багато сміття. Таке враження, що мурал відкрили поруч зі стихійним звалищем сміття.

Безручко мурал

Панно зображено не на стіні будинку, як зазвичай, а на щитах з ДСП, які прикріплені до металевої конструкції.

Взимку частина муралу була пошкоджена сильним вітром. До Дня захисників України мурал «Доба нескорених» відреставрували на гроші з обласного бюджету.

А буквально на наступний день, 15 жовтня 2020 року, невідомі повибивали частину щитів, про що на своїй сторінці в соцмережі емоційно повідомив директор департаменту культури, туризму, національності і туризму Запорізької ОДА Владислав Мороко.

Безручко мурал

«Нищили Вночі! З лютою ненавистю! Вибивали укріплені блоки муралу!!! Тварі! Але я його відновлю!!! СЛАВА НАЦІЇ!!, — написав Владислав Мороко.

На кінець минулого тижня мурал ще не був відновлений. І знаходився в абсолютно неприпустимому вигляді. Невідомі вандали повибивали решту щитів, до яких дістали. Щити, до речі, видирали з якимось остервенінням і кидали поруч з конструкцією або в очерет на березі річки Московка.

Безручко мурал

Це другий випадок пошкодження запорізьких патріотичних муралів. Так, в січні 2019 року вандали облили чорною фарбою мурал з портретом Петра Болбочана.

Безручко мурал

Владислав Мороко вже написав відповідні заяви Запорізькому обласному прокурору Віктору Приходьку і начальнику ГУНП в Запорізькій області Миколі Лушпієнку.

Читайте також:  В Запорожье патриотический мурал разломали на куски

Фото Олександра Прилепи

Безручко мурал
Безручко мурал
Безручко мурал
Безручко мурал
Безручко мурал
Безручко мурал
Безручко мурал
Безручко мурал
Безручко мурал
Безручко мурал

Сообщение В Запоріжжі вандали з лютою ненавистю практично знищили патріотичний мурал — фото появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/v-zaporizhzhi-vandali-z-lyutoyu-nenavistyu-praktichno-znishhili-patriotichniy-mural-foto

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top