В Запоріжжі відкрили пам’ятник меру (ФОТО)

В сквері ім. О.С. Пушкіна, біля Санктуарію Бога Отця Милосердного, відкрили
пам’ятник меру міста Олександрівська (колишня назва Запоріжжя) у 1901 – 1917 р.р. Феліксові Мовчановському.

Вчора, 6 лютого, в Запоріжжі відбулося урочисте відкриття пам’ятник Феліксові Мовчановському. На заході були присутні священнослужителі, представників влади, лідери польських та національно-культурних товариств міста і області, науковці і співробітники закладів вищої освіти, краєзнавці та представники громадськості.

“Добре серце та робота Фелікса Мовчановського, його внесок у розвиток міста тепер підкреслені цим пам’ятником. Я бажаю всім мешканцям міста, аби їм було приємно жити у рідному місті.  Аби вони, натхненні історією початку 20 століття,  також приєднувались до праці над  розвитком цього чудового міста. Від свого імені, від імені уряду Польщі, я хочу підкреслити, що ми не так далеко, як показує географія. Наші співвітчизники, консули, дипломати, ми – з вами”, – зазначив історик і Посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцький.

Фото: iz.com.ua

Зазначимо, Фелікс Мовчановський зіграв величезну роль у відкритті Олександрівського механіко-технічного училища, з якого в 1900 році бере свій початок Запорізька політехніка. А в 1903 році за його ініціативи в Олександрівську було відкрито хутір для людей з вадами слуху, аналогів якому не було в усьому світі. Це було ціле інклюзивне містечко, в якому було все, щоб його вихованці могли не тільки вчитися, а й працювати. На території хутора розташовувалися шкільний музей, бібліотека, лікарня, друкарня, завод сільськогосподарських машин і багато іншого.

У 1908 році, завдяки Феліксу Мовчановському Олександрівськ отримав державну позику в 1 мільйон рублів. З частини цієї суми місто виплатило борги. А на решту коштів з ініціативи мера були побудовані електростанція, нова будівля чоловічої гімназії, нова міська бойня для худоби, велися роботи по розширенню водопровідної мережі.

Жителі Олександрівська дуже любили і поважали главу за його діяльність на благо міста і за самовідданість в роботі. Помер Фелікс Мовчановський в 1921 році в Катеринославі (нині – м Дніпро). Де знаходиться його могила, ніхто не знає.

Джерело: Індустріалка

Читайте також: Голова найчисельнішої молодіжної організації України розповіла про можливості для молодих запоріжців

Сообщение В Запоріжжі відкрили пам’ятник меру (ФОТО) появились сначала на Forpost.

Источник: https://forpost.media/foto-dnya/v-zaporizhzhi-vidkrili-pam-jatnik-meru-foto.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top